Co ma do zaoferowania Dubrownik w Chorwacji

Co ma do zaoferowania Dubrownik w Chorwacji

Wakacje w Chorwacji to przede wszystkim masa atrakcji turystycznych rozsianych po wielu miejscowościach. Każdy znajdzie tutaj coś ciekawego dla siebie poczynając od wspaniałych budowli, poprzez świetne kafejki, a kończąc na cudownym morzu.

Jednym z miast szczególnie wartym odwiedzin bez wątpienia jest Dubrownik, położony w sąsiedztwie przepięknych gór zdobi Chorwację już parę dobrych wieków oraz gościł tysiące zwiedzających.

Rozpoczynając swoją wycieczkę po mieście warto udać się na główną ulicę Placa. W przeszłości był to kanał dzielący Dubrownik na dwie części: lądową i wyspową. Dziś natomiast jest to główny punkt orientacyjny dla przyjezdnych turystów. Przy niej też można znaleźć jedne z lepszych atrakcji, jakie ma do zaoferowania miasto. Są to klasztory św. Klary i Franciszkanów, popularna wśród gości kolumna Orlanda czy wspaniała wieża zegarowa. Idąc dalej można trafić na dwa pałace Sponza oraz Pałac Rektorów.

https://publikuj.com.pl/

Jednakże wakacje w Chorwacji większości ludzi kojarzą się przede wszystkim z morzem. Nie inaczej jest w Dubrowniku, który leży nad Morzem Śródziemnym. Łagodny klimat zapewnia wspaniałe warunki do kąpieli lub odpoczynku na piaszczystych plażach, co każdego roku wykorzystuje tysiące turystów z całego świata. Sąsiedztwo morza udostępnia atrakcje wodne, do których zalicza się nurkowanie, przepływ łodziami czy inne szalone zabawy.

Na końcu trzeba również wspomnieć o zakwaterowaniu, które jest równie ważne. Apartamenty w Chorwacji znane są wyjątkowego luksusu, profesjonalnej i miłej obsługi oraz stosunkowo przystępnych cen. Dubrownik natomiast aktualnie jest jednym z najpopularniejszych miejscowości w kraju, dlatego też warto się zastanowić nad przyjazdem tutaj.

Dodaj komentarz