5 propozycji na weekend w Polsce

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. To czas kiedy można zacząć planować weekendowe wyjazdy. Wszystko celem aktywnego wypoczynku. Któż bowiem z nas nie lubi wyrwać się na weekend od codziennych obowiązków. Na szczęście Polska pełna jest cudownych miejsc, które warto odwiedzić.

Babia Góra i okolice

Pierwszym miejscem, które zdecydowanie można polecić na weekend jest Babia Góra. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią się nieco powspinać. W tym celu warto jest odwiedzić Białogórski Park Narodowy. To miejsce, w którym podziwiać można naprawdę przepiękne krajobrazy.

Kotlina Kłodzka

Innym ciekawym i wartym odwiedzenia miejscem jest Kotlina Kłodzka. Tu na pewno odwiedzić należy Kłodzko. Miasto to słynie z przepięknej starówki, często nazywanej „małą Pragą”. Warto także odwiedzić Wambierzyce, gdzie zwiedzić można barokowe Sanktuarium Królowej Rodzin.

weekend w Polsce

Łęczyca

Jeśli zastanawiamy się nad ciekawymi miejscami do odwiedzenia w Polsce to z pewnością takim miejscem jest Łęczyca, a w szczególności znajdujący się tam zamek. Według legendy w podziemiach zamku zamieszkuje Diabeł Boruta. Jest to zatem ciekawa historia, z którą warto jest się zapoznać.

Wrocław

Miastem, które na weekend odwiedzić należy koniecznie z pewnością jest Wrocław. Miasto to jest połączeniem tradycji z nowoczesnością. Dlatego z pewnością każdy w tym mieście znajdzie coś co go zachwyci.

Kraków

Plany na weekendowe wycieczki nie mogą pomijać Krakowa. Wawel, Kościół Mariacki czy Rynek Główny to miejsca, które każdy powinien zobaczyć. Kraków jest pełen atrakcji. W pobliżu miasta znajduje się choćby Wieliczka, kolejne miejsce idealne na odwiedzimy podczas weekendowej wycieczki.

Dodaj komentarz