Basen

Pływanie staje się coraz bardziej popularne. Nic więc dziwnego, że oblegane są baseny zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Jednak jest to przestrzeń publiczna, na której obowiązują pewne zasady.

Higiena osobista na basenie.

Aby bezpiecznie korzystać z pływalni, przed wejściem do wody należy bezwzględnie umyć ciało pod prysznicem. Dlatego zaopatrzmy się w mydło bądź żel. Bardzo ważne, by nie pomijać tej czynności, ponieważ na naszym ciele znajduje się brud, resztki kosmetyków, które możemy przenieść do wody. Po wizycie w toalecie także musimy się umyć. W miesiącach letnich, nawet jeśli przyjdziemy w klapkach, konieczna jest zmiana obuwia.

Basen

Odpowiedni strój kąpielowy.

Higiena osobista jest niezwykle istotna zarówno na co dzień, jak i podczas korzystania z basenu. Poza tym powinniśmy zadbać o czystość pływalni, dlatego nie wnosimy żadnych zbędnych rzeczy. Odpowiedni strój kąpielowy to podstawa. Po pierwsze nie powinniśmy zakładać szortów, w większości miejsc obowiązuje zakaz. Jest to spowodowane tym, że w kieszeniach mogą znajdować się śmieci, które nieumyślnie przeniesiemy do wody. Pamiętajmy, by nasze stroje były klasyczne, niewyzywające. Warto zaopatrzyć się w czepek, zwłaszcza jeśli mamy długie włosy.
Zmiana obuwia jest obowiązkowa. Ma to zapobiegać przenoszeniu zabrudzeń z zewnątrz. Poza tym dobrze jest mieć klapki, które będą nas chroniły przed grzybami i bakteriami.

Nie zapominajmy również o kulturze osobistej. Dzięki temu będzie lepiej korzystało się wszystkim z basenu.

Dodaj komentarz