Akcja tęczowy piątek w szkołach

Od paru lat w szkołach organizowany jest dzień o nazwie tęczowy piątek. Dzień jest stoi pod tęczową flagą i wszystkie lekcje tego dnia są związane z otwartością na innych ludzi, a także z pokazaniem się światu. Warto jednak poznać zasady tego dnia, a także dowiedzieć się czy wszystkie szkoły i szczególnie rodzice uczniów zgadzają się na takie imprezy.

Zgoda rodziców a tolerancja

Akcja ta jest przeprowadzana co roku i z roku na rok można zauważyć, że coraz więcej szkół do niej dołącza. Jednak żeby miało to sens wymagana jest przede wszystkim zgoda rodziców. Zazwyczaj nie jest to trudne do osiągnięcia, bo wbrew opinii jaka jest ogólnodostępna to Polska jest krajem tolerancyjnym i homoseksualiści nie powinni się bać o swoje dobro. Tożsamość płciowa, czyli identyfikacja płci lub inaczej określenie z jaką płcią dana jednostka się identyfikuje jest kolejnym z celów tęczowego piątku. Tożsamość płciowa bardzo często kojarzona jest z odmiennością ale dzięki takim dniom wcale tak być nie musi.

tęczowy piątek

LGBTQI

Takie hasła tego dnia pojawiają się w szkole i warto wiedzieć co oznaczają poszczególne litery.

  • L – Lesbijki
  • G – Geje
  • B – Bioseksualni
  • T – Transpłciowi
  • Q – Queer
  • I – Interpłciowi

Każde z tych haseł oznacza pewną grupę, która zazwyczaj musi żyć skrycie. Akcje takie jak tęczowy piątek mają na celu przede wszystkim zwiększać świadomość wśród młodych ludzi, którzy kiedyś dorosną i będą przekazywać tę wiedzę dalej, a także pokazać osobom, które kryją się ze swoją odmiennością, że nie są wcale inni i mogą się ujawnić. Po pokazaniu się światu czeka na nich tolerancja i normalne życie, a nie jak się wielu wydaje samo zło.

Dodaj komentarz