Urządzamy pokój nastolatka – jakie meble młodzieżowe wybrać?

meble dla młodzieży

Dzisiejsza młodzież pod wieloma względami jest bardzo wymagająca. Chce podążać za obecną modą, być na czasie z wszelkimi nowinkami czy gadżetami. To zachowanie również tyczy się mebli do ich osobistego pokoju. Muszą one być praktyczne, nowoczesne i z charakterem, w modnych formach i kolorach, idealnie podkreślające ich charakter i styl. Zatem jak urządzić pokój naszego nastolatka? Jakie meble wybrać?

Pokój nastolatka

Jeżeli planujesz aranżacje pokoju nastolatka, to czeka Cię ogromne wyzwanie, gdyż musi on być urządzony praktycznie, modnie z aktualnymi trendami oraz zainteresowaniami dorastającego dziecka. Najlepiej będzie, gdy wszelkich decyzji dokonacie wspólnie, wówczas będą usatysfakcjonowani zarówno rodzice jak i nasz młody człowiek.

Jak wiemy, pokój naszych dzieci jest pomieszczeniem koncentrującym kilka stref, z których nasz nastolatek korzysta codziennie. Są to przede wszystkim przestrzeń do nauki, przechowywania oraz odpoczynku i spotkań z przyjaciółmi. Zapewne nie lada wyzwaniem jest połączenie wszystkich tych funkcji w jednym pokoju, dlatego podpowiadamy, jakie meble młodzieżowe powinny znaleźć się w każdej z tych stref.

Strefa nauki

Podstawową i niezmiernie ważną przestrzenią w pokoju młodzieżowym jest miejsce, gdzie nasza pociecha będzie mogła się uczyć, pisać, czytać, spokojnie odrabiać prace domowe. W urządzeniu tej sfery pomogą zapewne takie meble młodzieżowe jak:

  • Duże biurko –przestronne, posiadające liczne szuflady i skrytki
  • Wygodne krzesło – najlepiej obrotowe wykonane ze skóry bądź miękkiego materiału, posiadające wysokie oparcie oraz podłokietniki
meble młodzieżowe nowoczesne

Strefa przechowywania

Przy miejscu do nauki powinna znaleźć się również przestrzeń na różnego rodzaju meble, umożliwiające przechowywanie wielu rzeczy naszego nastolatka. W tym celu powinniśmy zakupić pojemną szafę i zgrabną komodę, które pomieszczą liczne ubrania, sprzęty sportowe oraz elegancki regał i wiszące półki, gdzie znajdą się książki, podręczniki, płyty oraz różnego rodzaju gadżety, pamiątki czy zdjęcia.

Strefa relaksu

Kolejną, równie ważną przestrzenią w pokoju nastolatka, jest miejsce przeznaczone do odpoczynku. Bardzo często jest ono połączone ze strefą spotkań z przyjaciółmi. Tutaj musimy umieścić przede wszystkim komfortowe łóżko składające się z drewnianej ramy i wygodnego materaca. Ewentualnie można zastąpić je rozkładaną sofą bądź wersalką. Poza łóżkiem można umieścić prosty, ogromny i miękki fotel bądź inne meble młodzieżowe nowoczesne, jak wiszące hamaki, ciekawe leżaki czy wielkie kolorowe pufy. Zapewnią one wygodę, komfort oraz dużo frajdy podczas użytkowania.

Meble młodzieżowe Wójcik

Firma Wójcik znajduje się w Elblągu i od 1986 roku zajmuje się produkcją głównie mebli skrzyniowych, przeznaczonych do samodzielnego montażu. W swoim asortymencie posiadają wiele ciekawych kolekcji mebli zaprojektowanych do różnego rodzaju pomieszczeń, jak jadalni salonu czy sypialni. Znajdą tutaj państwo również solidnie wykonane meble do pokoju dziecięcego, a także i młodzieżowego, które zaspokoją wszelkie oczekiwania nie tylko rodziców, ale także i ich pociech. Są to głównie kolekcje, które zawierają różnego typu szafy, komody, biurka, regały czy łóżka, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów, precyzyjnie z dbałością o każdy najmniejszy szczegół. Meble do pokoju młodzieżowego czy dziecięcego można zakupić w wielu sklepach meblowych znajdujących się w licznych miastach Polski jak Rzeszów, Łódź, Sandomierz czy Starachowice.

Dodaj komentarz