Modne choinki na święta. W czym postawić bożonarodzeniowe drzewko w domu?

Modne choinki na święta. W czym postawić bożonarodzeniowe drzewko w domu?

Święta Bożego Narodzenia 2022 zbliżają się wielkimi krokami i wiele osób zaczyna już szukać inspiracji, jak udekorować swój dom czy mieszkanie, aby było stylowo i zgodnie z aktualnymi trendami. Niewątpliwym „must have” jest oczywiście bożonarodzeniowe drzewko, którego wystrój w każdym roku zmienia się. Jak powinny wyglądać modne choinki w tym roku? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w dzisiejszym wpisie!

Bożonarodzeniowe drzewko w domu, czyli tradycja znana od pokoleń

Zwyczaj bożonarodzeniowego drzewka w domu i jego ozdabiania wywodzi się z Niemiec, a mówiąc dokładniej z tamtejszej tradycji ewangelickiej, która narodziła się około XVI wieku. Od naszych zachodnich sąsiadów tradycja ta powędrowała najpierw do Francji, a następnie za sprawą brytyjskiej królowej Wiktorii rozprzestrzeniła się na pozostałe kraje Europy oraz Ameryki. W Polsce zwyczaj przystrajania bożonarodzeniowego drzewka w domu zakorzenił się dopiero na XVIII/XIX wieku, po tym jak kościół katolicki uznał tę tradycję jako symbol religijny. Wcześniej rytuał ten był postrzegany jako obrzęd pogański i surowo zakazywany!

Świerk w doniczce, a może cięta jodła kaukaska – dla każdego coś innego

Współcześnie modne choinki na święta to różnorodność gatunkowa drzew iglastych. Czasy kiedy niemal w każdym domu królował jedynie świerk lub jodła pospolita już dawno minęły. Obecnie fani żywych, bożonarodzeniowych drzewek w domu mogą wybierać spośród wielu propozycji. Popularna obecnie jodła kaukaska lub świerk w doniczce, to propozycje dla zwolenników stylu życia opartego na haśle „less waste”. Taką choinkę można bowiem po świętach przesadzić do ogrodu i cieszyć się jej widokiem przez długi czas. Warto również dodać, że choinka w doniczce jest bardzo trwała, a dobrze pielęgnowana potrafi wytrzymać w pomieszczeniu nawet kila tygodni! Nie oznacza to jednak, że fani tradycyjnego, ciętego drzewka nie mają w czym wybierać. Dobrze wszystkim znany pięknie pachnący świerk pospolity czy wytrzymała i niekłująca jodła kaukaska na pniu to w dalszym ciągu drzewka, które można bez problemu dostać w okresie przedświątecznym, w tym oczywiście w naszym sklepie! Wybierając świąteczne drzewko na pniu trzeba jednak wcześniej odpowiedzieć sobie na pytanie, w czym postawić żywą choinkę? Bez obaw, dostępność różnego rodzaju, mniej lub bardziej zdobnych stojaków też jest ogromna, a na ich przegląd zapraszamy oczywiście do Hoho-Choinka!

Poznaj modne choinki na święta 2022!

Zastanawiasz się na jaką dekorację postawić w tym roku, aby Twoje modne choinki w domu, na tarasie czy w ogrodzie zachwycały domowników i gości? W tym roku królują odważne kolory. Butelkowa zieleń, burgund, brąz, granat czy ciemne odcienie grafitu to barwy, na które w 2022 roku postawili designerzy. Najnowsze bożonarodzeniowe trendy to także metaliczne bombki choinkowe i inne detale, które świetnie będą się komponować ze wspomnianą wyżej ciemną kolorystyką. Modne choinki na tegoroczne święta mogą być również utrzymane w estetyce stylizowanej na vintage! Drewniane lub celowo postarzane bombki czy zawieszki na choinkę na tle głębokiej zieleni choinki to stylistka, która zaskoczy i zachwyci niejednego gościa!   

Dodaj komentarz