Agencja modelek w Warszawie. Jak rozpocząć swoją karierę w modelingu?

Agencja modelek w Warszawie. Jak rozpocząć swoją karierę w modelingu?

Jeżeli w niedalekiej przyszłości zamierzacie zająć się modelingiem, warto, abyście wiedzieli, w jaki odpowiedni sposób możecie podejść do tego zadania. Istnieją w końcu organizacje, jak na przykład agencje modelek z Warszawy, które zajmują się wyszukiwaniem oraz prowadzeniem kariery zawodowej wielu osób z branży. Nie ma co ukrywać, że takie miejsca są zaopatrzone w doświadczony zespół specjalistów – fotografów, stylistów czy scoutów – którzy zadbają o to, aby Wasz rozwój zawodowy miał szansę brnąć prężnie, zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

Casting na modelkę

Często najlepszym rozwiązaniem dla nowicjuszy jest zgłoszenie się do miejsc, które zajmują się organizacją castingów dla modelek. Nie bez powodu jest to trafny wybór. Wszystko dlatego, że te wydarzenia niejednokrotnie organizują warszawskie agencje, które mają w zamiarze pozyskanie odpowiednich twarzy dla swoich klientów działających w branży odzieżowej, beauty czy jubilerskiej. Zwykle wystarczy, że w trakcie castingu na modelkę uzupełnicie krótkie ankiety, a następnie weźmiecie udział w tworzeniu tzw. portfolio.

Co może Was czekać na castingu na modelkę?

Pierwsza część, składająca się z wypełnienia ankiety, będzie później podstawą do rozmowy z pracownikiem agencji modelek. Dokument ten pozwoli zarysować Waszą osobę jako modelki, a późniejszy kontakt face to face lepiej ją poznać. Stąd możecie spodziewać się na wstępie pytań związanych między innymi z:

  • wyglądem (naturalny kolor włosów, tatuaże),
  • zainteresowaniami (pasje, hobby),
  • przyszłością (plany na przyszłość, dotychczasowe doświadczenie),
  • znajomością języków obcych (weryfikacja poprzez płynne przejście w rozmowie na wybrany język obcy).

Ta część, razem z późniejszym elementem wykonania zdjęć portretowych oraz fotografii całej sylwetki, pozwoli na wstępie rozeznać się rekrutrowi w zakresie dalszej współpracy. Na ogół w czasie paru dni agencje modelek z Warszawy przesyłają informację o tym, czy mają zamiar zaoferować Wam pierwsze zlecenie. Jeśli odpowiedź będzie brzmiała twierdząco, czeka Was podpisanie umowy. Jeśli przecząca, warto się nie zniechęcać i spróbować w innym miejscu, wykazując się wytrwałością w dążeniu do celu.

Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z agencją modelek?

W związku z tym, że poszukiwanie zleceń na własną rękę może być niezmiernie skomplikowane oraz czasochłonne, warto powierzyć się na wstępie w ręce renomowanej agencji modelek z Warszawy. W większości przypadków, takie osoby, jak:

  • projektanci,
  • fotografowie,
  • wydawcy czasopism,
  • właściciele firm eventowych,

szukają twarzy właśnie poprzez agencje. Wszystko w celu zautomatyzowania procesu rekrutacji, który oszczędzi im weryfikacji tego, czy będziecie pasować do wybranych przez nich kryteriów, czy nie.   

Dodaj komentarz