Bezpieczny Escape Room, czyli jaki?

Escape room to pokój zagadek. Zyskuje coraz większe grono fanów. Dostarcza wiele emocji, dreszcz przygody. Pomimo dobrej zabawy musimy mieć pewność, że jesteśmy bezpieczni, a wszelkie normy BHP zostały zachowane. Na co zwrócić uwagę?

BHP w escape room

Korzystanie z pokojów zagadek powinno być bezpieczne. Dlatego musimy zwrócić uwagę, czy ma pozytywną opinię straży pożarnej. Dodatkowo w widocznych miejscach powinniśmy dostrzec apteczkę, gaśnicę przeciwpożarową, dobrze oznaczone wyjścia awaryjne. Zapytajmy o czujniki dymu, monitoring, jak obiekt jest przygotowany w przypadku zaistnienia niebezpieczeństwa. Najważniejsze to mieć pewność, że w razie wypadku wiemy gdzie się udać, nie jesteśmy zamknięci w pomieszczeniu. Warto zapytać, czy drzwi wejściowe do pokoju pozostaną otwarte tak, że możliwe jest opuszczenie pomieszczenia w każdej chwili. To zdecydowanie zwiększa komfort psychiczny.

Szybka ewakuacja

Szybka ewakuacja z Escape Room

Pomimo iż udajemy się w to miejsce, by dobrze się bawić, zrelaksować to musimy być przygotowani na różne zdarzenia. Dlatego przed wejściem do pokoju zapytajmy o wyjścia awaryjne, tak by w razie niebezpieczeństwa nastąpiła szybka ewakuacja. Nie dajmy się nabrać na zapewnienia osoby obsługującej obiekt. Wymagajmy konkretnych dowodów. Escape room to niesamowita przygoda. Jednak życie pokazuje, że może być zagrożeniem, jeśli organizatorzy nie spełnią wymogów bhp, zignorują środki ostrożności. Powinniśmy za każdym razem upewnić się, że wszystko jest w porządku. Pomocne będą również opinie poprzednich klientów, które ułatwią wybór.

Dodaj komentarz