Bogactwo regionu Chorwacji

Bogactwo regionu Chorwacji

Nie ma wątpliwości, że Chorwacja należy do czołówki krajów wybieranych aktualnie przez podróżnych. Biorąc pod uwagę niezwykle bogatą ofertę turystyczną i bogactwo kulturowe, taki stan rzeczy nikogo nie powinien nie dziwić.

Mnogość atrakcji i ogromna gościnność mieszkańców czyni to miejsce jednym z najczęściej odwiedzanych przez ludzi spragnionych słonecznych promieni oraz kąpieli w krystalicznie czystych wodach Morza Adriatyckiego.

Regiony Chorwacji reklamowane są jako perfekcyjne połączenie piękna i zabytkowej architektury. Udając się na miejsce od razu można się przekonać, że nie są to puste słowa, lecz czysta prawda. Piaszczyste lub kamieniste plaże oferują mnóstwo miejsca na odpoczynek, a leżące w okolicy zielone wysepki czynią wakacje w Chorwacji jeszcze bardziej atrakcyjnymi. Okoliczni przewoźnicy organizują na nie specjalne rejsy wodne, dla każdego pragnącego wypocząć w ciszy i spokoju.

https://www.skoroszyt.eu/

Jednym ze szczególnie rozwiniętych miast tego regionu jest Dalmacja w Chorwacji, które stanowi główne centrum turystyczne kraju za sprawą masy wartych odwiedzin miejsc. Pośród nich  wycieczkowicze odnajdą wspaniałe parki narodowe przepełnione przepiękną naturą czy interesujące, historyczne zabytki. Wszystkie rozlokowane na wschodnim wybrzeżu Morza Adriatyckiego, na którym rozciąga się kraina Dalmacji.

Wybierając się w te okolice nie można pominąć miasta Split w Chorwacji, gdzie łatwo dojrzeć wpływy greckiej i rzymskiej kultury. Liczne muzea utrzymane w dobrym stanie pozwalają spojrzeć na ten kraj z nieco innej perspektywy, niżeli poprzez pryzmat niebieskiego morza czy złotego słońca.

Dodaj komentarz