Chorwacja – euro czy kuna?

Chorwacja - euro czy kuna

Wspaniały wakacyjny urlop nad przepięknym adriatyckim morzem to marzenie większości ludzi. Sporo ludzi jednak wciąż obawia się wysokich kosztów zagranicznej podróży i spędza wolne dni w kraju.

Nieustanna walka o klienta sprawiła jednak, że wyjazd do innego kraju staje się coraz bardziej opłacalny. Nic więc dziwnego, że w pomiędzy Polakami rośnie zainteresowanie chociażby wspaniała Chorwacją, która obecnie stanowi jedną z lepszych propozycji na spędzenie wakacji.

Mieszczące się tutaj miasteczka, chociażby Dubrownik w Chorwacji potrafią zauroczyć niejednego, dzięki swoim pełnym magii uliczkom ciągnącymi się pomiędzy zabytkowymi budynkami. Miejsce to okaże się wyjątkowo atrakcyjnym w szczególności dla miłośników historii, gdyż dzieje tego kraju przedstawiają się niezwykle interesująco. Turyści odnajdą tutaj zachęcające do spacerów urocze doliny pełnej zielonej roślinności czy z pewnością najczęściej odwiedzane miejsce, wspaniałe morze i wiele zróżnicowanych plaż.

publiszpl

Szukając noclegu warto zwrócić uwagę na przyjętą zasadę, że za większe wydatki jak przykładowo apartamenty w Chorwacji, płaci się w europejskiej walucie. Na wszelkie codzienne wydatki natomiast warto przygotować sobie krajowe kuny. Nie ma także problemu z wymianą pieniędzy oraz płatnością popularnymi kartami.

Zanim jednak przyjdzie nam martwić się o te wszystkie sprawy, trzeba się jakoś dostać na miejsce. Możliwości są dwie, z pomocą biura podróży lub na własną rękę. Chcąc ominąć załatwiania wszystkiego osobiście dobrym rozwiązaniem będzie pierwsza możliwość. Jednakże warto także zastanowić się nad własnym autem, gdyż istnieją dobre połączenie drogowe, dzięki czemu podróż na wczasy w Chorwacji będzie wygodna, a dodatkowo zawsze można się gdzieś zatrzymać w trasie.

Dodaj komentarz