Chorwackie plaże dla wszystkich

Chorwackie plaże dla wszystkich

O wspaniałych plażach znajdujących się w Chorwacji słyszał chyba każdy. Ich ogromny wybór rozsławił ten kraj na cały świat, jako miejsce odpoczynku tysięcy turystów każdego sezonu.

Planując urlop czy wakacje, miejsce to powinno zostać bardzo poważnie rozważone, gdyż na obecną chwilę wycieczki tutaj stanowią jedną z lepszych propozycji dostępnych na rynku. Nie mniej atrakcyjnie przedstawia się zbiór plaż, które czekają na przybyłych gości.

Chorwacja pod tym względem wyjątkowo bogata, a turyści mogą wybierać spomiędzy plaż piaszczystych, żwirowych czy skalistych. Choć najbardziej pożądanymi bez wątpienia są te pierwsze, to niestety w Chorwacji ich ilość jest poważnie ograniczona. Dlatego też przed wyjazdem zaleca się dokładnie zapoznanie się z dojazdem w takie miejsca jak: Borje, Dingać czy na plażę Peljesac na półwyspie o tej samej nazwie, gdzie to właśnie mieści się jeden z większych ośrodków tego typu.

prasowetekstypl

Znacznie więcej natomiast jest tutaj plaż żwirowych, które znajdują się na prawie całym tutejszym wybrzeżu Adriatyku można bez problemu spotkać plaże tego typu, które posiane są białymi kamyczkami. Nie należy się jednak obawiać o komfort wypoczynku, gdyż są one na tyle małe, że przez matę czy koc ledwo można je odczuć. Jednym z miejsc wartych polecenia na pewno jest plaża w centrum Orebica, gdyż w pobliżu znajdują się także atrakcyjne apartamenty w Chorwacji.

Trzecim i ostatnim rodzajem do wyboru są plaże skaliste. Choć na pierwszy rzut oka wydają się one lekko dzikie, to i tak stanowią świetne miejsce na spędzenie miłego, spokojnego popołudnia. Spokojnego, ponieważ z uwagi na występujące tutaj skały raczej nie doświadczy się na nich tłumów ludzi. Wybór miejsca wypoczynku zależny jest oczywiście od prywatnych upodobań, niezależnie jednak od tego, Chorwacja będzie idealnym miejscem na spędzenie wakacji.

Dodaj komentarz