Coworking zyskuje na popularności

Coworking z angielskiego oznacza pracować razem. Polega na wspólnej lub indywidualnej pracy w wynajętym pomieszczeniu. Zwiększa to poczucie komfortu, ponieważ dokoła siebie mamy ludzi, nie pracujemy samotnie. Rynek biurowy jest poważnie zainteresowany takim rozwiązaniem, podobnie zresztą jak freelancerzy.

Praca freelancera w miejscach coworkingowych.

Wiele osób chciałoby pracować w domu. W tym wypadku praca freelancera jest odpowiedzią na takie zapotrzebowanie. Jednak w praktyce bywa różnie. Wiele spraw i rzeczy w domu może rozpraszać naszą uwagę. Znacznie trudniej wtedy o motywację. Dlatego lepiej udać się do miejsca coworkingowego. Będziemy mogli tam wykonywać swoje obowiązki w spokoju oraz skupieniu. W czasie przerwy mamy także możliwość poznania ludzi z różnych branż, zdobycia ciekawych kontaktów.

Praca freelancera

Rynek biurowy zainteresowany miejscami coworkingowymi.

Coraz więcej firm poszukuje możliwości wynajmu wydzielonego biura. Jest to znacznie korzystniejsze rozwiązanie niż zakup powierzchni. Starają się także zapewnić swoim pracownikom większy komfort pracy. Odchodzą od korporacyjnego wizerunku. Rynek biurowy jest poważnie zainteresowany coworkingiem. Zdecydowana oszczędność pieniędzy, możliwość wynajmu w określonych godzinach lub na kilka dni, stanowczo zachęca do wypróbowania takiej możliwości.
Praca freelancera również korzysta na takim rozwiązaniu. Zakładając swoją firmę, liczymy każdą złotówkę. Dlatego wynajęcie wydzielonej powierzchni, biurka i dostępu do internetu za niższe koszty niż w przypadku całego lokalu sprawia, że coworking zyskuje na popularności.

Dodaj komentarz