Czy warto zainwestować w drzwi antywłamaniowe?

Drzwi wejściowe do domu mają jedno podstawowe zadanie – to oczywiście bezpieczeństwo. Jednak, aby tak było zainwestować należy w drzwi odpowiedniej jakości. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że każde drzwi spełniają ten warunek. Najlepszy bowiem wybór to drzwi antywłamaniowe.

Odpowiednie skrzydło

Jednym z częstych sposobów na pokonanie przeszkody jaką są drzwi jest przewiercenie skrzydła. Drzwi antywłamaniowe to uniemożliwiają. Przede wszystkim dlatego, że takie drzwi wyposażone są w przekładki z blachy. Dzięki temu drzwi stają się dużo mocniejsze w porównaniu z drzwiami standardowymi. Co ważne, montaż takich drzwi nie sprawia żadnych problemów.

drzwi antywłamaniowe

Mocne zamki

Jeszcze ważniejsze w drzwiach antywłamaniowych są zamki. Od razu trzeba powiedzieć, że drzwi antywłamaniowe posiadają więcej rygli. Rygle w zamkach przesuwają się w tym wypadku w trzech, a nie tylko w jednym kierunku jak to ma miejsce w przypadku zwykłych drzwi. Bardzo często w drzwiach antywłamaniowych stosuje się także tzw. zamki wielopunktowe. Działanie takich zamków polega na wysuwaniu się kilku bolców w otwory w ościeżnicy. Można śmiało powiedzieć, że taki zamek jest praktycznie nie do przejścia dla potencjalnego włamywacza.

Ościeżnica w drzwiach

Ościeżnica w drzwiach antywłamaniowych jest niezwykle mocna. Wszystko dlatego, że jest to pewnego rodzaju stalowa osłona. W połączeniu z odpowiednimi zamkami takie drzwi skutecznie zapewnią domownikom odpowiednie bezpieczeństwo. Jeśli zatem ktoś szczególnie chce zadbać o bezpieczeństwo, to inwestycja w drzwi antywłamaniowe jest z pewnością zasadna.

Dodaj komentarz