Do Dubrovnika na wczasy? Dowiedz się więcej o zakwaterowaniu!

Do Dubrovnika na wczasy

Republika Chorwacji usytuowana w południowych krańcach naszego kontynentu jest wspaniałym miejscem na wymarzone wczasy. Znajduje się tu wiele miejsc godnych odwiedzenia, jednak na szczególną uwagę zasługuje przeplatane słońcem chorwackie wybrzeże. Pośród portów znajdujących się tutaj mieści się Dubrovnik – miasto położone na południu Chorwacji, w regionie Dalmacja u brzegów Adriatyku. Dubrovnik to port będący fundamentem przemysłu turystycznego chorwackiej gospodarki.

Naturalne cuda przyrody oraz zachowane stare budowle sprawiają, że Dubrownik jest miastem z  szeroką ofertą turystyczną. Jeśli chcemy dojechać samochodem, pamiętajmy, że możemy napotkać niemałe problemy z zaparkowaniem swojego samochodu. Kolejną ważną, a nawet kluczową sprawą, zanim zaczniemy oddawać się turystycznej swawoli w tym mieście, jest pomyślenie o zakwaterowaniu. W tej kwestii Dubrovnik spisuje się na medal, gdyż oferta noclegowa w tym mieście jest niezwykle bogata. Lokum do snu można znaleźć w obozowiskach, apartamentach tudzież kilku-gwiazdkowych hotelach.

https://link9.pl/

Hotele w Chorwacji, a w tym przypadku w Dubrovniku mieści się 10 hoteli o bardzo wysokich standardach. Nocleg w pięciogwiazdkowym lokum mieści się w przedziale cenowym od 90 do ponad 200 euro. Za apartament w jednym z takich kwater możemy zapłacić od 110 do nawet 750 euro. Jeśli poszukujemy czegoś tańszego, aczkolwiek w miarę luksusowego, to powinniśmy się przygotować na koszt od 30 do 50 euro za dobę w pokoju. Dla posiadaczy uboższych portfeli zainteresowanych wynajęciem apartamentu, hotele dubrovnickie oferują nieco niższy cennik, bo mieszczący się w przedziale 50-140 euro. Dla bardziej zainteresowanych rozpiętością ofert hotelowych w tym mieście przydatna może być informacja, że znaleźć można tutaj 1 hotel dwugwiazdkowy, 25 hoteli trzygwiazdkowych i 10 hoteli o czterech gwiazdkach. Poza tym oczywiście nie brakuje również zakwaterowań świadczących usługi na niższym poziomie, takich jak miejski hostel bądź ośrodek wypoczynkowy. W pokojach gościnnych możemy się ugościć w 6 hotelach. W takiej samej ilości hoteli możemy wynająć apartament. Natomiast w przypadku zainteresowania rezydencją mamy dość wąskie pole do manewru, bowiem taka oferta jest zaledwie w dwóch miejscach.

Jak widać mieszkańcy Dubrovnika dbają o stwarzanie dobrych warunków do odpoczynku wczasowiczom odwiedzającym ich miasteczko, prezentując szereg ofert związanych z noclegiem i zakwaterowaniem. Dubrownik jako główny ośrodek turystyczny Dalmacji ma do zaoferowania bardzo wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia i olbrzymią ilość atrakcji potrzebnych do ciekawego spędzania wolnego czasu. Dubrovnik to miejscowość o unikalnej kulturowej spuściźnie. Ponadto bez wątpienia jest to miejsce o niezwykłym uroku i – można by rzec – magii. Starówka tego miasta została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych i godnych uwagi miast nadmorskich w obszarze Morza Śródziemnego.

Dodaj komentarz