Gniazda podłogowe do nowoczesnych wnętrz

gniazdo podłogowe hermetyczne

Gniazda podłogowe są ciekawym rozwiązaniem do wielu pomieszczeń. To nowoczesna opcja, dzięki której w różnych miejscach mamy dostęp do źródeł energii elektrycznej. Idealnie sprawdzają się one zwłaszcza w biurach, czy różnych stanowiskach pracy, które są wyposażone w dużą ilość gniazda. Gniazda podłogowe sprawdzają się również w nowoczesnych kuchniach czy salonach, gdzie nie ma dostępu do źródła zasilania w ścianach.

Gniazda  umieszczane są w puszkach podłogowych floorbox. Instalacje elektryczne  tego typu  są bezpieczne i odpowiednio zakamuflowane. Florbooxy są bowiem wkomponowane w podłogę i nie można raczej odróżnić ich od powierzchni. Idealnie nadają się do podłóg technicznych oraz podniesionych.

Wśród różnych rodzajów puszek wyróżnia się modele metalowe, które uznawane są za wyjątkowo solidne. Również propozycje plastikowe są bardzo trwałe, posiadają bowiem wzmocnienia z metalowych elementów. Zazwyczaj są umieszczane w podłogach betonowych, czy anhydrytowych.

Puszki podłogowe do zadań specjalnych

Puszki podłogowe o wysokim stopniu ochrony znajdują zastosowanie na zewnątrz budynków, jak również w pomieszczeniach, które narażone są na działanie wody czy innych substancji. Zazwyczaj montowane są do nich gniazda podłogowe hermetyczne. Puszki i gniazda podłogowe IP66 to przykład szczelnych i solidnych urządzeń. Są one instalowane w miejscach narażonych na zalanie wodą, do podłóg mytych na mokro. Dużą wytrzymałość oraz wysoki stopień ochrony posiadają także aluminiowe kolumny. Są one odporne na działanie soli i środków chemicznych.

Kolejnym ciekawym modelem, który znajdzie zastosowanie w wielu pomieszczeniach, jest puszka rewizyjna ze stali nierdzewnej. Propozycja ta ma zapewnić dostęp do różnego rodzaju przyłączy wodno-kanalizacyjnych, czy też zaworów. Można zakupić również skrzynki podłogowe, które dają dostęp do mediów, czasowo, gdzie są potrzebne. Bardzo często montowane są w miejscach użyteczności publicznej np.  halach targowych, galeriach.

Różnorodne gniazda zasilania

W sklepie puszki podłogowe.pl dostępne są różne modele gniazd zasilania. Są to nowoczesne propozycje jedno czy wielomodułowe. Często przyjmują postać przedłużaczy wielogniazdowych czy nowoczesnych rozgałęźników. Jednym z oryginalnych propozycji jest model rj45 legrand mosaic. Gniazda tego typu proponowane są w kolorze stalowym, czarnym i białym. Wyposażone są one w złącze LCS. Kolejne dostępne modele to gniazda TV-RD przelotowe, gniazda VGA HD , gniazda euro, wejścia USB, HDMI, Audio, SAT, VGA, LAN. Warto zapoznać się z całym asortymentem sklepu internetowego, ponieważ można znaleźć tam wiele bardzo przydatnych i nowoczesnych elementów instalacji elektrycznej.

Dodaj komentarz