Hale stalowe modułowe

konstrukcje stalowe

Dzięki znakomitym właściwościom wytrzymałościowym, umożliwiającym bezproblemową konstrukcję budynków o dużej rozpiętości, obiekty stalowe skutecznie zdominowały sektor budownictwa przemysłowego. Modułowe hale stalowe, wykorzystywane w wielu gałęziach produkcji to doskonała alternatywa dla tradycyjnych budynków stałych.

Hale stalowe modułowe – zalety

Dzięki zaawansowanym metodom prefabrykacji, hale stalowe modułowe powstają w krótkim czasie, niezależnie od warunków atmosferycznych. Solidna konstrukcja stalowa jest chroniona przed korozją poprzez skuteczne cynkowanie ogniowe. Zwiększona odporność zastosowanych elementów pozwala na długotrwałe i bezproblemowe działanie obiektu. W razie wystąpienia jakichkolwiek uszkodzeń, obiekt może zostać naprawiony niewielkim nakładem pracy i środków.

Konstrukcje stalowe są niezwykle podatne na modyfikacje. Kompatybilne moduły umożliwiają swobodne kształtowanie struktury, zgodnie z potrzebami właściciela. Wykonawca może w każdej chwili powiększyć przestrzeń magazynową, rozszerzając ją lub ustawiając kolejne obiekty w jednym szeregu. Przenośne hale magazynowe są nie tylko wydajne i solidne, ale także stosunkowo niedrogie.

konstrukcje stalowe

Konstrukcje ze stali charakteryzują się długą żywotnością. Demontaż hali modułowej po zakończonym okresie eksploatacji jest równie szybki i bezproblemowy, jak proces pierwotnej instalacji. Szacuje się, że po demontażu obiektu, prawie połowa oryginalnych części stalowych nadaje się do ponownego wykorzystania w nowych projektach budowlanych. Pozostała część znajduje natomiast zastosowanie jako złom w produkcji nowej stali.

Konstrukcje stalowe – zastosowania

Hale stalowe modułowe wykorzystywane są najczęściej do przechowywania materiałów budowlanych, maszyn i urządzeń oraz wielu innych surowców i towarów. Konstrukcje tymczasowe ze stali zapewniają bowiem doskonałe właściwości wytrzymałościowe oraz optymalną ochronę zgromadzonych w nich artykułów. Przemysł nie wyczerpuje jednak wszystkich możliwości i zastosowań hali stalowych. Powszechnie wykorzystuje się je także w celach handlowo-usługowych, a także podczas organizacji widowisk artystycznych i sportowych.

Dodaj komentarz