Home Swap już w Polsce?

Lato to okres, kiedy wielu Polaków udaje się na wakacje. Wielu z nich marzy się także ciekawy pobyt w któryś z pięknych miast europejskich. Niestety do tej pory dla wielu osób taka wycieczka była poza zasięgiem. Przeszkodą bywały zbyt duże ceny pokoi hotelowych. Sytuacja ta zaczęła się od pewnego czasu zmieniać poprzez nowy pomysł w turystyce.

Czy jest Home Swap?

Pomysł, którym mowa o Home Swap. To nic innego jak po prostu wymiana domów między np. dwiema rodzinami. My możemy na określony czas pojechać np. do Barcelony i zamieszkać w jednym z mieszkań, którego właściciele na ten czas przyjadą do Polski i zamieszkają w naszym mieszkaniu. Tak Home Swap wygląda w skrócie.

Zalety wymiany domów

Wakacje to czas, w którym nasz portfel zawsze się nieco uszczupla. Można jednak te wakacyjne wydatki nieco ograniczyć. Rozwiązanie to właśnie Home Swap. Zamiana mieszkań to brak kosztów związanych z pobytem w hotelu. Nie da się zatem ukryć, że jest to bardzo duża oszczędność związana z urlopowym wypoczynkiem. To także możliwość poczucia się jak prawdziwy mieszkaniec takiego miasta.

Wymiana domów

Popularność Home Swap w Polsce

Od kilku już lat tego typu forma turystyki zdobywa coraz większą popularność w Polsce. W sieci powstaje coraz więcej serwisów łączących ludzi chcących zamienić się mieszkaniami na okres wakacji. Od kilku też lat widać także duży wzrost taki ofert. Co ważne, wielu Polaków korzysta z Home Swap nie tylko, jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne, ale także wewnątrz naszego kraju. Popularna jest wymiana domów między osobami znad morza z osobami z gór.

Dodaj komentarz