Jak dobrać amortyzatory do swoich potrzeb?

Kupuj tanie części zawieszenia w NoweZawieszenie.pl

Kupiłeś samochód, który wymaga wymiany amortyzatorów? Może nie jesteś zadowolony z tych podzespołów, które aktualnie są zamontowane w Twoim pojeździe lub po prostu amortyzatory uległy awarii? Niezależnie od przyczyny, jaka skłoniła Cię do zakupu nowych amortyzatorów, musisz się zastanowić, jakiego rodzaju model będzie dla Ciebie najlepszy. Od czego powinieneś uzależnić swój wybór?

Typ auta

Przede wszystkim amortyzatory powinny być dopasowane do danego modelu samochodu. Musisz się upewnić, że będą one pasowały do Twojego pojazdu. Ponadto, duże znaczenie ma rodzaj podwozia. Czy jest ono wysokie czy niskie? Sportowe czy przystosowane do jazdy po mieście? W pojazdach z wysokim zawieszeniem najczęściej stosuje się amortyzatory pneumatyczne. Pojazd sportowy koniecznie musi posiadać amortyzatory gazowe, gdyż w jego przypadku pożądana jest jak największa sztywność zawieszenia. Miękkie amortyzatory olejowe są natomiast wskazane dla samochodów miejskich. Zawieszenie tego typu zapewnia bowiem większy komfort jazdy, a poziom redukcji wstrząsów, który gwarantuje, jest wystarczający podczas poruszania się po mieście.

https://nowezawieszenie.pl/

Styl jazdy

Z pewnością podczas wyboru amortyzatorów należy również uwzględnić własny styl jazdy. Jeżeli lubisz jeździć szybko, lepsze będzie dla Ciebie twarde zawieszenie, jednak pod warunkiem, że poruszasz się po równym terenie. Jeżeli nie lubisz zwalniać na przeszkodach, z pewnością powinieneś wybrać amortyzatory gazowe, gdyż zapewniają one po prostu skuteczniejszą redukcję wstrząsów, o ile tylko nierówności nie są zbyt głębokie. Jeśli natomiast jeździsz spokojnie, niezbyt szybko, a przed każdą nierównością spuszczasz nogę z gazu, powinieneś zdecydować się na amortyzatory olejowe.

Zapytaj fachowca

Wybór amortyzatorów jest dziś naprawdę duży. Dlatego też wcale nie jest łatwo dokonać trafnego wyboru. Warto skonsultować się z fachowcem, który doskonale rozumie działanie amortyzatorów. Dobrze, aby był to ktoś, kto zna Twój samochód, gdyż będzie on w stanie najtrafniej dobrać amortyzator idealny właśnie dla tego modelu pojazdu, którym się poruszasz. Twój mechanik zapewne wie także, jaki styl jazdy preferujesz. Jeżeli jednak nie masz znajomego mechanika, który może Ci pomóc, poszukaj pomocy w dowolnym warsztacie lub w Internecie.

Zawsze należy pamiętać, iż istotny jest nie tylko wybór odpowiedniego typu amortyzatora, ale również elementu najwyższej jakości. Skąd można mieć pewność, że dany amortyzator rzeczywiście należy do podzespołów najwyższej klasy? Kupuj części zawieszenia na NoweZawieszenie.pl, a będziesz miał taką pewność, gdyż w ofercie znajdują się tylko produkty renomowanych producentów, a sam sklep od lat cieszy się doskonałymi opiniami klientów.

Dodaj komentarz