Jak mierzyć i kalibrować ciśnienie

manometry

Mierzenie, jak i kalibrowanie ciśnienia jest to coś, z czym pracując w przemyśle spotykamy się codziennie. Zaopatrując się w różnego rodzaju urządzenia do pomiaru ciśnienia powinniśmy wiedzieć jak się to ciśnienie za ich pomocą mierzy, jak i jak się takie urządzenie kalibruje. W dzisiejszych czasach jest już coraz więcej coraz to nowszych modeli manometrów, ale wciąż używamy tych analogowych – są one przecież jednymi z najmniej awaryjnych.

Manometry – bardzo potrzebne urządzenia

Pomiary ciśnienia wykonywane na manometrach są wykonywane przez najróżniejszego rodzaju urządzenia elektryczne, czy mechaniczne. Niestety złą wiadomością jest to, że z biegiem czasu pomiary ciśnienia stają się coraz mniej miarodajne. Dzieje się tak, ponieważ coraz to starsze urządzenia są bardzo obciążone mechanicznie, ale dzieje się to także z powodu oddziaływań chemicznych. Wszelkie uszkodzenia mogą pochodzić z wysokiej temperatury albo na przykład z pulsacji ciśnienia. Warto jest sprawdzić przed zmierzeniem ciśnienia czy nasz manometr jest sprawny i nie wymaga renowacji.

manometry

Jak się kalibruje manometry?

Nie ma na to pytanie jednej i prawidłowej odpowiedzi. Kalibracja manometrów jest bardzo zróżnicowana w zależności od tego jakich manometrów będziemy używać do mierzenia ciśnienia. Oczywistym jest, że inaczej skalibrujemy ciśnieniomierz elektryczny, a inaczej skalibrujemy ciśnieniomierz analogiczny. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z kimś, kto zna się na manometrach i będzie mógł nam pomóc. Można również zapoznać się z blogiem na stronie manometry-sklep.pl

Dodaj komentarz