Jak urządzić stylowy i funkcjonalny przedpokój?

internetowy sklep z meblami

Przedpokój jest pomieszczeniem, na które rzadko zwracamy uwagę. Trudno się temu dziwić, ponieważ spędzamy w nim stosunkowo mało czasu: zwykle przebywamy tam jedynie tuż przed wyjściem z domu lub po powrocie do własnych czterech ścian. Mimo to warto przyłożyć się do jego urządzenia, ponieważ wbrew pozorom spełnia w mieszkaniu bardzo istotną rolę. Jak zaaranżować przedpokój, by był jednocześnie stylowy i praktyczny?

Jakie meble do przedpokoju?

Przedpokój to niewielkie pomieszczenie, które musi pełnić kilka ról jednocześnie. Zwykle traktujemy go jak miejsce do przechowywania wielu rzeczy, a nawet zastępstwo tradycyjnej garderoby. Z tego powodu meble do przedpokoju muszą być jednocześnie stylowe i bardzo pojemne. Świetnie sprawdzają się duże szafy sięgające do sufitu, w których możemy przechowywać kurtki, płaszcze oraz buty, a z braku innej możliwości także sezonowe ubrania. Warto zainwestować także w wygodną pufę lub skrzynię, na której będzie można usiąść, by założyć i zasznurować buty. Nawet jeżeli sami na co dzień nie korzystamy z takich udogodnień, należy pomyśleć o naszych gościach, wśród których przynajmniej od czasu do czasu pojawiają się osoby starsze, mające problemy z poruszaniem się lub kobiety w zaawansowanej ciąży. Oprócz tego świetnie sprawdzają się małe szafki służące do przechowywania szalików i czapek, okularów przeciwsłonecznych, rolek do ubrań, akcesoriów dla psa (takich jak obroża, smycz czy foliowe woreczki) oraz innych drobiazgów, które mogą nam się przydać podczas wychodzenia z domu.

internetowy sklep z meblami

Gra kolorów – jak optycznie powiększyć przedpokój?

Mieszkańcy bloków często skarżą się na małe metraże całych mieszkań oraz poszczególnych pomieszczeń. Szczególnie tyczy się to przedpokojów, które zwykle liczą sobie zaledwie kilka metrów kwadratowych i w dodatku nie są wyposażone w okna, co sprawia, że mogą sprawiać wrażenie ciemnych i ciasnych. Aby choć trochę zminimalizować ten efekt, poza meblami do przedpokoju warto zainteresować się także optycznym powiększaniem przestrzeni za pomocą kolorów. Najlepiej postawić na gładkie, jasne ściany, które rozświetlą wnętrze. Dobrze sprawdzają się także powierzchnie odbijające światło, takie jak lakierowane podłogi oraz lustra. Duże zwierciadło zakrywające np. całe drzwi szafy sprawią, że przedpokój będzie się wydawał znacznie większy i przestronniejszy. Oprócz tego dobrym pomysłem jest zastosowanie jak największej liczby źródeł światła, np. kinkietów lub taśm LED, które jednocześnie ułatwią szykowanie się do wyjścia (np. ostatnie poprawki makijażu).

Odrobina indywidualnego stylu

Meble do przedpokoju kojarzą się z minimalistycznym, zachowawczym stylem. Z pewnością takie elementy wyposażenia znakomicie spełnią swoją funkcję, niepotrzebnie nie zagracając przestrzeni i nie powodując wrażenia chaosu, jednak wiele osób bardzo ceni sobie możliwość dostosowania wnętrz do własnego gustu i podkreślenia swojej indywidualności. Jak pogodzić te dwie kwestie? Przede wszystkim warto przewertować oferty internetowych sklepów z meblami w poszukiwaniu oryginalnych i stylowych drobiazgów, które wyróżnią naszą aranżację na tle innych. To może być np. poręczny wieszak na klucze, kolorowa wycieraczka z zabawnym napisem czy nietuzinkowy stojak na parasole – cokolwiek, co już w progu wyśle nam sygnał, że jesteśmy w swoim domu.

Dodaj komentarz