Jak ważne jest nawadnianie organizmu?

woda dla firm

Nasz organizm składa się w większości z wody. Jest to aż 60-70%. Jej zawartość uzależniona jest od wieku i płci. Zazwyczaj większe zapotrzebowanie wykazują mężczyźni a mniejsze kobiety. Woda uczestniczy prawie w każdej czynności organizmu. Jest niezbędna w przemianie materii, reguluje temperaturę ciała, chroni narządy, amortyzuje stawy. Dlatego tak ważne jest nawadnianie organizmu.

Dlaczego powinniśmy nawadniać organizm

Jak udowodniono już ubytek 2% wody z naszego organizmu powoduje apatię i osłabienie, czujemy również suchość w ustach. Jeżeli ten niedobór wzrasta do 4% pojawia się znużenie, osłabienie mięśni i coraz większa apatia. W przypadku gdy brakuje już w organizmie 10-12% wody mamy problem z przełykaniem i mówieniem natomiast 20% grozi śmiercią co ciekawa na tym poziomie przestajemy czuć pragnienie. Sam organizm może przeżyć bez wody około 7 dni.

woda dla firm

Biorąc to pod uwagę należy często nawadniać organizm. Zaleca się spożywanie wody w ilościach od 2-3litrów dziennie. Nie czekajmy też aż zaczniemy odczuwać suchość w ustach. Powinniśmy wyrobić sobie pozytywne nawyki picia wody i spożywać ją bez „dopominania się organizmu”.

Picie wody w pracy

Codzienna praca bardzo często uniemożliwia picie wody tak często jak byśmy chcieli. Zazwyczaj wynika to z braku czasu. Dlatego pracodawcy wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu pracowników zamawiają wodę dla firmy. Dzięki temu rozwiązaniu pracownik ma zawsze butelkę wody po którą bez problemu może sięgnąć aby nawodnić organizm. Jest to również zysk dla pracodawcy ponieważ nawadniając pracownika dobrej jakości wodą zawierająca odpowiednią ilość minerałów zyskuje aktywnego pracownika, który nie jest apatyczny i ma wciąż nowe pomysły.

Zdrowe nawyki

W celu utrzymania spożycia wody na poziomie 2-3l dziennie warto wyrobić sobie odpowiednie nawyki. Może to być noszenie ze sobą butelki z wodą lub bidonu. Można też zainstalować aplikację przypominającą o codziennym piciu wody. Dobrym pomysłem jest również tworzenie różnych napojów owocowych na bazie wody.

Dodaj komentarz