Jak wybrać nowoczesne meble młodzieżowe?

meble dziecięce klasyczne

Obecnie mamy do wyboru wiele bardzo różnorodnych stylów aranżacyjnych. Coraz częściej decydujemy się na te stosunkowo nietypowe i mocno dekoracyjne, jak styl nowojorski, glamour, rustykalny czy shabby chic. Ich zastosowanie w młodzieżowym pokoju nie jest jednak dobrym pomysłem – większość nastolatków uznaje je za „babcine”. Najlepiej postawić na nowoczesne i funkcjonalne wnętrze, które można szybko odmienić za pomocą odpowiednio dobranych dodatków.

Pokój nastolatka jest jego własnym „królestwem”. To właśnie tam uczy się i odpoczywa, tam chowa się, kiedy hormonalna burza daje się we znaki, a także gości przyjaciół i pierwsze obiekty młodzieńczej miłości. Bardzo ważne jest więc to, by takie pomieszczenie odzwierciedlało charakter i gust zajmującej jej osoby. Nie trzeba na siłę dostosowywać go do stylistyki reszty mieszkania, choć warto zadbać o to, by było urządzone z gustem i smakiem.

Nowoczesność i funkcjonalność

Większość młodych ludzi lubi jasne wnętrza w nowoczesnym stylu. Istotne jest zadbanie nie tylko o ich wygląd, ale również walory użytkowe. Najlepszym wyborem będą meble dziecięce klasyczne, o prostym designie. W pokoju nastolatka powinny znaleźć się takie sprzęty jak pojemna komoda, regał na książki, biurko z szafkami i szufladami na przybory szkolne, krzesło obrotowe, a także półki ścienne, na których dziecko będzie mogło przechowywać swoje ulubione drobiazgi, ramki ze zdjęciami rodziny i przyjaciół, płyty z muzyką itp. Wybierając łóżko do pokoju młodzieżowego, należy upewnić się, że dysponuje ono wygodnym, zdrowym dla rozwijającego się kręgosłupa materacem. Dobrze, by łóżko było wyposażone również w miękki, tapicerowany zagłówek, na którym można się oprzeć podczas czytania książki lub obsługi laptopa. Jeżeli pokój należy do nastolatki, możemy dodatkowo wstawić do niego toaletkę, przy której właścicielka będzie mogła wygodnie wykonywać makijaż lub układać fryzurę. Dzięki takiemu elementowi całe pomieszczenie nabierze dziewczęcości.

meble dziecięce klasyczne

Meble dla dzieci klasyczne w pokoju nastolatka?

Nie od dziś wiadomo, że nastolatki często zmieniają zdanie. Raz lubią jakiś kolor lub styl, a za chwilę już im one nie odpowiadają. Dlatego podczas urządzania młodzieżowego pokoju należy postawić na rozwiązania, które łatwo zmienić bez większych nakładów finansowych. Najlepiej sprawdzą się meble dla dzieci klasyczne, o prostym designie i neutralnej kolorystyce, np. białe lub szare. Są one bardzo uniwersalne, dzięki czemu można je dopasować do różnych stylów. Jeśli dziecko uzna, że nadszedł czas na zmianę aranżacji, będzie mogło pomalować ściany na inny kolor, położyć na podłodze nowy dywan, powiesić inne plakaty lub zdjęcia. Nie będzie natomiast potrzeby wymiany mebli, która prawdopodobnie wygenerowałaby znacznie wyższe koszty. Nie warto hamować tego typu zapędów twórczych młodego człowieka i na siłę narzucać mu swojego gustu – w tym wieku tworzy się jego własna osobowość, a poszukiwanie siebie i własnego stylu jest czymś zupełnie naturalnym.

Dodaj komentarz