Jaka walizka do samolotu?

Lot samolotem, zwłaszcza wtedy kiedy udajemy się na dłużą podróż, zawsze łączy się z zabraniem ze sobą bagażu. Trzeba wiedzieć, że pakowanie walizek do samolotu różni się nieco oraz tego jak pakujemy się przed podróżą np. pociągiem. W przypadku lotu samolotem dostosować należy się do określonych przepisów.

Jaka walizka do samolotu?

W przypadku lotu samolotem do wyboru mamy dwa rodzaje bagażu. Jest to bagaż podręczny oraz bagaż rejestrowy. Ten pierwszy określany jest także jako bagaż pokładowy. Jest to bagaż, który można zabrać ze sobą na pokład samolotu. Walizka pokładowa zawsze ograniczona jest co do jej wymiarów. Dlatego zawsze należy wcześniej sprawdzić jaki maksymalny rozmiar walizki pokładowej akceptuje linia lotnicza. Drugi rodzaj bagażu to bagaż rejestrowy. Jest to bagaż przewożony w luku bagażowym. Tu takiej są odpowiedniej ograniczenia. W tym przypadku dotyczą one wagi bagażu. Jeśli walizka pokładowa okaże się zbyt duża lub ciężka trafi ona do luku bagażowego.

Bagaż podręczny

Rozmiar walizki, którą można zabrać do samolotu może być różny w zależności od linii lotniczych. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie jest to rozmiar zbyt duży. Dlatego na podręczny bagaż zawsze powinny składać się tylko najpotrzebniejsze rzeczy, które mogą przydać się podczas lotu.

Bagaż podręczny

Bagaż rejestrowy

Tak jak w przypadku tego podręcznego także w przypadku bagażu rejestrowego jego waga może być różna w zależności od linii lotniczych. Dlatego zawsze dokładnie należy sprawdzić te informacje. W przeciwnym wypadku narazić można się na sytuację, w której bagaż po prostu nie trafi do samolotu.

Dodaj komentarz