Jaki materac do spania wybrać?

Zdrowy, spokojny sen to dość istotna kwestia, ponieważ od tego, czy się wyśpimy zależy to, jak będziemy funkcjonować w ciągu dnia. Komfort snu to nie tylko odpowiednio dobrana pościel, kołdra, poduszki czy przewietrzona sypialnia, ale także materac.

Dlaczego wybór odpowiedniego materaca jest tak ważny?

Podczas snu nasz organizm się regeneruje, rozluźniają się wszystkie mięśnie, po prostu odpoczywamy. Dobrze dobrany model materaca pomoże nam w tej regeneracji i sprawi, że będziemy cieszyć się zdrowym kręgosłupem przez długie lata.

Komfort snu a jakość materaca

Wybierając materac najważniejszą kwestią jest to, żeby dopasować go do wagi oraz wzrostu – musi być solidnym podparciem dla kręgosłupa. Bardzo dobrze sprawdza się materac termoelastyczny, który dopasowuje się do ciała. Pianka termoelastyczna reaguje na nacisk ludzkiego ciała dając mu odpowiednie punkty podparcia. Choć jest to jeden z droższych materaców, bez wątpienia warto w niego zainwestować, gdyż bardzo pozytywnie wpływa na kręgosłup i jest polecany osobom z jego schorzeniami, dyskopatią, czy po zabiegach ortopedycznych.

materac termoelastyczny

Wybór materaców jest duży, pamiętajmy, żeby wybierać taki, który nie jest ani zbyt twardy, ani za miękki, nie jest też prawdą, że twarde materace są najzdrowsze. Pamiętajmy, aby model materaca dobrać uwzględniając swoje indywidualne potrzeby, to jest najważniejsze. Komfort snu zapewni nie tylko wygodne łóżko, w sypialni warto zrezygnować z urządzeń elektronicznych, warto też pamiętać, aby przed snem wpuścić do pomieszczenia świeże powietrze.

Dodaj komentarz