Katalog mebli wypoczynkowych – niezbędnik podczas aranżacji salonu

komplety wypoczynkowe

Salon to kluczowe miejsce w naszym domu czy mieszkaniu. Inspiracje do jego aranżacji powinno znaleźć się bez problemu i szybko. Jednak wybranie tego konkretnego stylu często sprawia wiele problemów. Nic w tym dziwnego, gdyż każdy z nas pragnie, by to centrum naszego życia codziennego było przytulne, ciepłe i niezmiernie eleganckie. Niestety stylizacja wnętrza nie należy do prostych zadań. Bardzo łatwo można pomieszać ze sobą style, bądź nie dostosować wielkości mebli do pomieszczenia, czego efektem jest harmider zamiast niezwykłej aranżacji wnętrza. Zatem gdzie szukać inspiracji? Jak wybrać tę właściwą stylizację wnętrza?

Gdzie szukać pomocy podczas aranżacji salonu?

W planowaniu wystroju salonu możemy wykorzystać jedną z dwóch podstawowych metod aranżacji: samodzielne urządzanie bądź skorzystanie z oferty firmy, która zajmuje się tym na co dzień. Wybierając profesjonalną firmę aranżacyjną wnętrza, możemy być pewni, iż wystrój naszych pomieszczeń będzie fachowy, zgodny z wybranym stylem. Jednak musimy liczyć się wówczas ze sporym wydatkiem. Wtenczas po licznych konsultacjach, powstaje projekt, który często zawiera propozycje np. drogich mebli lub dodatków. Na tę opcję warto się zdecydować w przypadku, gdy nasz salon jest niewielkich rozmiarów. Natomiast metoda samodzielnej aranżacji wnętrza jest zapewne tańsza, ale trudniejsza, pełna wyzwań. Jako pomoc w tym celu możemy wykorzystać katalogi różnych producentów mebli lub strony internetowe poświęcone dekoracjom. Tam znajdziemy mnóstwo różnych inspiracji, które często mogą być powodem niespójności naszego wystroju.

nowoczesne meble

Na co zwrócić uwagę podczas samodzielnej aranżacji salonu?

Decydując się na samodzielne zaplanowanie wystroju salonu, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na kilka, niezwykle ważnych cech pomieszczenia. Należą do nich:

  • wysokość oraz wielkość salonu
  • rozmieszczenie elementów grzewczych oraz elektrycznych, tj. grzejników, kontaktów, gniazdek
  • położenie okna oraz drzwi w pomieszczeniu
  • strona, w którą otwierają się drzwi oraz na którą wychodzą okna
  • piętro.

Jak widzimy, nasza aranżacja powinna uwzględniać wiele elementów całej nieruchomości. W oparciu o nie unikniemy wiele niepotrzebnych sytuacji, np. zakup efektownej meblościanki nie ograniczy nam dostępu do dziennego światła czy nie zakryje nam kaloryfera.

Na wyciągnięcie ręki katalog mebli pełen inspiracji

Podczas samodzielnego urządzania salonu możemy inspirować się: blogami poświęconymi organizacji oraz wystrojowi wnętrz, mieszkaniami naszej rodziny czy znajomych, artykułami specjalistycznymi znajdującymi się w prasie bądź katalogami nowoczesnych mebli. Najbardziej praktycznym będzie skorzystanie z katalogu, w którym dany producent mebli w atrakcyjnej formie prezentuje swoje różnorodne modele wypoczynkowe. W takim katalogu możemy zobaczyć przykładowe aranżacje wnętrz, w których znajdują się konkretne komplety wypoczynkowe, osobne sofy, fotele bądź narożniki, występujące w różnych fasonach i odsłonach kolorystycznych.

Dodaj komentarz