Kupujemy subwoofer do kina domowego

Aby nasze domowe kino wydawało z siebie brzmienie o właściwej mocy i charakterze niezbędny jest subwoofer. Nie da się ukryć, że taki sprzęt podłączony do kina domowego wydobywa z siebie idealny bas. Na rynku dostępne są różne subwoofery. W tym te subwoofery pasywne i subwoofery aktywne. Czy się od siebie różnią?

Subwoofer pasywny

Można powiedzieć, że subwoofery pasywne już nieco przechodzą do historii. Wszystko dlatego, że pozbawione są one wewnętrznego wzmacniacza, co sprawia, że konieczne jest ich podłączenie do zewnętrznej końcówki mocy. Jest to niestety nieco problematyczne. Odpowiednie podłączenie subwoofera i zestrojenie do z membraną wymaga także nieco wiedzy i umiejętności. Jednak jak wspomniano subwoofery są pasywne i aktywne. Ten drugi typ jest zdecydowanie popularniejszy.

kino domowe

Subwoofer aktywny

Jak można się domyśleć subwoofer ten wyposażony jest w wewnętrzny wzmacniacz. Co ważne jest on idealnie dopasowany do głośnika. Kino domowe wyposażone właśnie w taki subwoofer wydaje z siebie niezwykle wyraźne basy. Aktywny subwoofer łączy w sobie dwa elementy. Z jednej strony jest to idealny dźwięk, a z drugiej prostota w obsłudze. To właśnie wpływa na popularność tego urządzenia.

Otwarty i zamknięty

Warto także dodać, że na rynku dostępne są subwoofery otwarte i zamknięte. Zarówno pasywne i aktywne. Subwoofer otwarty oferuje nam głębokie i wyraźne basy. Jest to zatem konstrukcja idealna do oglądania filmów. Zatem kino domowe najlepiej jest wyposażyć w subwoofer aktywny i otwarty.

Dodaj komentarz