Łazienka na poddaszu – zasady aranżacji

Poddasze, mimo swej niezachęcającej nazwy, stwarza wielkie pole do popisu, jeśli chodzi o aranżację wnętrz.

Poddaszowa podłoga

Skośne ściany mogą być wspaniałym zwieńczeniem wizualnego wyglądu każdej z łazienek, jednak wymagają pewnej wiedzy z zakresu aranżacji, by całość mogła wyglądać stylowo i nie przytłaczała. Skośne ściany wymagają idealnego duetu z podłogą, bo właśnie w połączeniu z nią mogą stworzyć przestronne miejsce do kąpieli i codziennej toalety. Podłoga w łazience musi być wykonana z materiału w jasnym kolorze. Najnowszym trendem są białe płytki łazienkowe. Jak wiadomo, jasne kolory odbijają światło. Taka kompozycja kolorystyczna wraz ze skośnym sufitem pozwoli na optyczne powiększenie metrażu.

łazienka na poddaszu

Okna poddaszowe

Okno sufitowe również wymaga dokładnego doboru. Materiał jego wykonania nie jest jednak tak ważny jak jego wielkość. Idealnie nada się okno plastikowe, ale i drewniane. Ważne, by było duże. To pozwoli na rozświetlenie wnętrza, co również optycznie powiększy poddaszową łazienkę. To pierwszorzędna zasada w aranżacji często małych pomieszczeń na poddaszu.

Wiele możliwości

Skośny sufit to nie wyrok! Stylowa i modna łazienka jest w zasięgu możliwości. Wystarczy tylko zapoznać się z najnowszymi trendami i zasadami aranżacji poddaszowych pomieszczeń. Idealnie dobrana podłoga w łazience i okno sufitowe są gwarancją wyposażenia łazienki. Nawet jeśli dysponujemy niewielkim metrażem, rynek budowlany pozwoli na jego optyczne powiększenie i funkcjonalne zagospodarowanie.

Dodaj komentarz