Mity dotyczące fitnessu

Aktywność fizyczna od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno wśród młodych, jak i dojrzałych ludzi. Temu dobremu trendowi towarzyszy jednak wiele mitów, które powtarzane przez lata sprawiły, że uwierzyli w nie niemal wszyscy. Poznaj najczęstsze mity dotyczące fitnessu.

Podnoszenie ciężarów

Pierwszym mitem, który poruszymy w tym artykule jest deformacja sylwetki, jaką powoduje podnoszenie ciężarów. Ta nieprawdziwa informacja tak mocno wrosła w świadomość społeczeństwa, że powtarzana jest z ust do ust. Nic bardziej mylnego! Dobrze przeprowadzony trening wzmacnia mięśnie i pozwala na skuteczne pozbycie się tkanki tłuszczowej. W celu uzyskania zadowalających efektów należy podnoszenie ciężarów połączyć z treningiem cardio, a deformacja sylwetki na pewno nie będzie nam groziła.

fitness

Mikrourazy mięśni

Jeśli uważasz, że ból jest sygnałem, że trening działa, to jesteś w dużym błędzie. Jeśli nogi czy ramiona bolą cię nadal dwa dni po treningu, nie są to zakwasy, lecz mikrourazy mięśni. Zakwasy bowiem utrzymują się najwyżej do kilku godzin po treningu. Jeżeli cierpisz na bóle potreningowe, które utrzymują się kilka dni, koniecznie zaprzestań intensywnych ćwiczeń i skonsultuj się ze swoim trenerem lub lekarzem pierwszego kontaktu.

Dieta i trening cud

Pomimo zalewających nas treści z telewizji i internetu na temat natychmiastowych efektów konkretnej diety czy treningu, zdrowe ćwiczenia nigdy nie przynoszą rezultatów po pierwszym tygodniu pracy. Osiągnięcie trwałego efektu wymaga czasu i konsekwencji.

Dodaj komentarz