Niedziele handlowe w 2019

Rok 2018 zdążył przyzwyczaić wszystkich klientów, iż nie w każdą niedzielę zrobią oni zakupy w swoich ulubionych marketach, centrach handlowych czy sklepach stacjonarnych. Rok 2019 z kolei, i wprowadzony zakaz handlu zgodnie z Ustawą o zakazie handlu, która weszła w życie 1 marca 2018 rok będzie wprowadzał kolejne obostrzenia. Jakie? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem.

Kiedy zrobimy zakupy w niedziele?

  1. Zakupy w Polsce w 2019 r.
    W 2018r. można było robić zakupy w pierwszą i ostatnią niedzielę każdego miesiące. W 2019r. klienci zakupy w Polsce zrobią tylko w ostatnia niedziele miesiąca. Wyjątkiem będzie miesiąc grudzień, gdzie klienci będą mogli zrobić zakupy w następujące niedziele: W grudniu 2019 r. sklepy będą otwarte w następujące niedziele: 15 grudnia, 22 grudnia, 29 grudnia.
  2. Zakaz handlu
    Zakaz handlu nie dotyczy jednak wszystkich miejsc. Ustawa przewiduje pewne wyjątki, mianowicie otwarte mogą być osiedlowe sklepiki, w których sprzedają sami właściciele lub osoby z ich rodzin. W niedziele otwarte mogą być również: apteki, piekarnie, lodziarnie, kwiaciarnie, urzędy pocztowe oraz sklepy z pamiątkami, biletami. Równie punkty handlowe będą czynne w takich miejscach jak: dworce i lotniska.
zakupy w niedziele

Zakupy w Polsce

Sklepy wychodząc klientom naprzeciw przedłużyły godziny otwarcia w soboty, tak by więcej osób zdążyło zrobić zakupy przez niedzielą niehandlową. Wielu Polaków przyzwyczaja się powoli do myśli, iż w 2020 roku zakaz handlu będzie obejmował wszystkie (bez wyjątku niedziele) każdego miesiąca. Warto dokładnie zapoznać się z harmonogramem zamkniętych niedziel, by nie zostać bez zaopatrzenia.

Dodaj komentarz