Prawnik w firmie – pracownik na etacie czy zewnętrzna kancelaria?

Coraz większą popularnością wśród naszych przedsiębiorców cieszy się tzw. outsourcing usług. Polega to na przekazaniu prowadzenia konkretnych działań dotyczących przedsiębiorstwa firmie zewnętrznej. Przykładem może być to współpraca z biurem rachunkowych czy agencją pracy. Może to być także zewnętrza obsługa firmy przez kancelarię prawną.

Outsourcing usług

Outsourcing usług cieszy się coraz większą popularnością z kilku powodów. Po pierwsze jest to bardzo duża oszczędność finansowa dla przedsiębiorstwa. Firma nie musi bowiem zatrudniać dodatkowych pracowników czy wręcz tworzyć osobnego działu. Po drugie jest to kwestia bezpieczeństwa dla firmy. Całą bowiem odpowiedzialność bierze na siebie firma zewnętrzna.

prawnik w firmie

Obsługa prawna firm

Bardzo często przedsiębiorstwa decydują się na wynajęcie kancelarii prawnych w celu zewnętrznej obsługi prawnej. Ma to swoje zalety. Oprócz tych wspomnianych wcześniej, warto dodać jeszcze fakt, że firma może być takiej współpracy liczyć na stałe doradztwo doświadczonych prawników. Minusem natomiast jest to, że dla takiej kancelarii firma jest tylko jednym z wielu klientów. Zatem nie można tu liczyć za bardzo na indywidualne podejście.

Prawnik na etacie czy zewnętrzna kancelaria

Bywa jednak i tak, że firmy decydują się na zatrudnienie we własnych strukturach prawnika na etat. Takie rozwiązanie także ma swoje zalety. Jedną z nich jest duży poziom przywiązania do firmy przez takiego prawnika. Rozpatrując on różnego rodzaju sprawy jest on dużo bardziej zaangażowany w ich pozytywne rozstrzygnięcie. Dotyczy to bowiem jego miejsca pracy.

Dodaj komentarz