Ranking kaw ziarnistych 2019

kawa ziarnista

Wiele osób rozpoczyna dzień od filiżanki kawy. Zazwyczaj jest to ta sama kawa od kilku lat. Warto więc spróbować czegoś nowego. A wybór jest bardzo duży. Kawy ziarniste występują w wielu odmianach uzależnionych od miejsca zbioru, palarni czy też mieszanki z innymi gatunkami. Jaką więc wybrać kawę, aby była równie smaczna, jak ta, do której już się przyzwyczailiśmy? Poniżej zamieszczamy ranking najbardziej popularnych kaw.

  1. Kawa ziarnista La Brasiliana Marfisa

Jest to kawa 100% arabika pomieszana ze starannie wyselekcjonowanymi odmianami Południowej i Środkowej Ameryki. Jej smak i aromat spotkał olbrzymią aprobatę osób ceniących sobie kawy wysokiej jakości. Co ciekawe niepowtarzalne zalety idą w parze z niewygórowaną ceną. Kawę La Brasiliana można już zakupić w cenie około 78zł za 1 kilogram. 100% smaku można wyciągnąć już przy zastosowaniu najprostszego ekspresu. Co sprawia, że każdy jest w stanie stworzyć niepowtarzalny napój bez większych umiejętności oraz zaplecza sprzętowego.

  1. Kawa ziarnista Bazzara Espresso Top Class

Jest to kolejna doskonała kawa 100% arabika. Doceniana jest przez liczne grono wielbicieli kawy. Pomimo wysokiej ceny około 114zł za kilogram ten rodzaj kawy cieszy się dużą popularnością. Jej wyrazisty smak sprawia, że wykonane na jej bazie espresso pobudzi każdego do działania. Jej 2 miejsce jest zasłużone, gdyż pomimo wysokiej ceny oferuje niezwykle smaczny napój dla każdego.

kawa ziarnista

  1. Kawa ziarnista Lavazza Crema Aroma

Jest to rodzaj kawy, której oczywiście nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Niezwykle znana kawa Lavazza Crema to najczęściej wybierana odmiana spośród szerokiej oferty tego producenta. Dobrej jakości mieszanka arabiki z robustą idealnie komponuje się z mlekiem. Dzięki czemu można tworzyć aromatyczne Americano.

  1. Kawa ziarnista Illy Epresso

To kawa o lekko słodkim aromacie. Jest to również 100% arabiki, przez co zyskujemy niezwykle silny aromat podczas parzenia. Cena za puszkę tej niezwykłej kawy nie jest wygórowana przez co każdego stać na odrobinę przyjemności. Bardzo pozytywne opinie pokrywają się ze smakiem oraz jakością tej niezwykłej kawy. Czwarte miejsce jest więc zasłużone.

  1. Kawa ziarnista Qualita Rossa

Na piątym miejscu trafiła również kawa ziarnista Lavazza Qualita Rossa. Jest to więc potwierdzenie jej dużej popularności, jakości oraz łatwej dostępności dla każdego. Tę odmianę Lavazzy możemy  spotkać praktycznie w każdym supermarkecie oraz większym sklepie spożywczym. Jest to mieszanka arabiki z robustą, czyli jednych z najlepszych odmian kaw występujących na świecie. A do tego posiada niską cenę, co sprawia, że praktycznie każdy może ją nabyć.

Dodaj komentarz