Rzucam wszystko, zamieszkam na wsi

Nie raz myślałeś o tym, by rzucić wielkomiejskie życie i wyjechać na wieś. Wieś, która jawi się nam jako coś spokojnego, sielskiego, miejsce, w którym życie płynie wolniej. Czy oby na pewno?

Kontakt z naturą oraz duża przestrzeń.

Prawda jest taka, że kto nie mieszkał na wsi, tak naprawdę nie wie, jak te życie wygląda tam. Ponadto trzeba brać pod uwagę również taki aspekt, jak różnorodność wsi. To znaczy: wieś wsi nie równa. Są większe i mniejsze miejscowości, których odległość od miasta jest niewielka, wsie z „5 domami na krzyż” oraz tzw. popegeerowskie osiedla.
Niewątpliwie dużą zaletą mieszkania na wsi jest kontakt z naturą, wokół domów jest duża przestrzeń. W małej miejscowości cisza i spokój to powszechność. Ludzie nie wiedzą, co to jest smog. Na wsi czas naprawdę płynie spokojniej. Wszyscy się znają, co sprawia, że społeczność czuje większe związanie ze sobą, są bardziej skłonni, by pomagać nawzajem sobie.
Wieczorem możesz wyjść na podwórko i obejrzeć spadające gwiazdy. Latem nie musisz zamykać okien, kiedy idziesz spać, jedyny hałas jaki obudzi człowieka to poranny śpiew ptaków. Sielanka.

mieszkanie na wsi

Odległość – wada, czy zaleta?

Nie każdy jest stworzony, by zamieszkać na wsi. Dla niektórych zalety stają się wadami., jak np. to, że na wsi brak jest anonimowości. Podstawową przeszkodą jest jednak odległość wsi od miasta. Pojawiają się wtedy problemy takie jak brak możliwości dojazdu do pracy.
Ponadto kontakt z naturą i duża przestrzeń mogą być także negatywnym aspektem np. dla osób, cierpiących na alergie.

Dodaj komentarz