Skąd brać pieniądze na podróże?

Proste pytanie, ale odpowiedź jest jeszcze prostsza – z oszczędności. Można wziąć kredyt na wakacje, ale wiele osób uważa takie podejście za błędne. W końcu, popadanie w długi dla kilku chwil przyjemności to może nie być najlepszy pomysł. Czy jest trzecie wyjście z tej sytuacji?

Po prostu: minimalizm

Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest stworzenie planu taniej wyprawy, tak by obyło się bez dodatkowych kosztów. Idea minimalizmu zakłada maksymalne cięcia budżetowe. Po co wynajmować hotel, jak można przespać się w samochodzie? Po co chodzić do restauracji, jeśli można zjeść gotowe danie ze sklepu? Na tym właśnie opiera się tanie podróżowanie. Jeżeli zrezygnuje się ze zbędnych luksusów, to pieniędzy starczy na wszystko. Łatwiej jest przecież wpłynąć na to jak wydajemy fundusze, niż wymyślić skąd je brać. Trzeba dobrze przewartościować własne potrzeby i ustalić priorytety.

podróże

Kluczowa jest organizacja wyjazdu

Najważniejsza jest organizacja wyjazdu, jeszcze zanim do niego dojdzie. Najlepiej rozplanować wszystko na spokojnie. Porównywać ceny i sprawdzać na co starczy pieniędzy, a z czego można zrezygnować. Coraz więcej osób decyduje się na taką metodę planowania wyjazdów. Nawet, ci którzy nie mają problemów z pieniędzmi. Dzięki zastosowaniu idei minimalizmu, można zobaczyć prawdziwe oblicze odwiedzanego miejsca. Bez maski zakładanej dla turystów i bez cukrowej polewy. Tanie podróżowanie skupione jest na zdobywaniu doświadczeń i zbieraniu wspomnień, a nie biernym odpoczynku na hotelowym leżaku.

Dodaj komentarz