Torgir wybrzeże Riwiery

Torgir położony w Dalmacji jest jednym z głównych centrów turystycznych Chorwacji, który co roku przyciąga ogromną liczbę turystów. Miasto zostało założone jeszcze w starożytności i do dziś znajdują się tam liczne zabytki świadczące o bogatej kulturze tego miejsca.

Torgir to w zasadzie miasto położone na małej wyspie, którą od lądu dzieli kanał portowy kilkumetrowej szerokości. Z miasta biegną dwa mosty, jeden w kierunku lądu, zaś drugi na kolejną wyspę wysuniętą w głąb morza. Całość stanowi wyjątkową atrakcję turystyczną, a ponieważ sam Torgir jest miastem dość małym, warto też zwiedzić połączoną z nim wyspę. Oprócz spacerów można też wypłynąć w morze, gdyż w pobliżu Torgiru jest port z mnóstwem łodzi j jachtów z możliwością ich wynajęcia.

Torgir Chorwacja to wyspa, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, dlatego trudno wskazać konkretne miejsca, które naprawdę warto odwiedzić, gdyż w zasadzie całe miasto jest bardzo interesujące. Jednak małe rozmiary sprawiają, że nie trzeba wiele czasu, aby poznać niemal wszystkie jego zakątki.

http://link8.pl/

Na uwagę zasługuje niewątpliwie starówka, której wąskie uliczki prowadzą do najpiękniejszych miejsc na wyspie. Centrum wyspy to w dużej mierze kamieniste budowle oddające klimat minionych wieków, a także liczne zabytki architektoniczne przyciągające uwagę każdego turysty. Tam też znajdują się świątynie, wśród których wyróżnia się Katedra św. Wawrzyńca z XIII w. i Kościół św. Dominika z XV w. Dużym zainteresowaniem cieszy się renesansowy Pałac Cipiko i Twierdza Kamerlengo z XV wieku znajdująca się na nabrzeżu. Warto też udać się na obrzeża wyspy, do parku i na deptak obsadzony palmami, z którego roztacza się wspaniały widok na wybrzeża wyspy.

Wakacje w Chorwacji mogą być niezapomnianą przygodą, nie tylko ze względu na wspaniały śródziemnomorski klimat, ale też bogactwo kultury zgromadzone tam przez wieki.

Dodaj komentarz