Trening personalny. Fitness i wellness w jednym palcu!

studia podyplomowe Kraków

Zwiększająca się świadomość tego, jak istotna dla zachowania zdrowia jest dobra kondycja fizyczna, psychiczna i właściwe żywienie, wpłynęła na popularyzację branż wellness i fitness. Coraz więcej ludzi dąży do osiągnięcia pełnej homeostazy organizmu, jednak trudno to uzyskać bez profesjonalnego wsparcia.

Trenerzy personalni z branży fitness i wellness cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Z usług swojego osobistego trenera korzystają nie tylko sławni i bogaci, ale coraz częściej o pomoc zwracają się do nich osoby, które milionerami nie są, ale potrzebują merytorycznego i motywacyjnego wsparcia na drodze do rozwoju swojej wewnętrznej równowagi, zarówno w kwestiach kondycji fizycznej, jak i właściwego żywienia. Podyplomowe studia trener personalny na WSE w pełni przygotowują do wykonywania tej niezwykle pasjonującej i dobrze płatnej profesji. W zawodzie tym można bowiem zarabiać nawet 8-12 tys. zł miesięcznie.

Na czym polega trening personalny?

W szeroko pojętym ujęciu trening personalny ma doprowadzić organizm do stanu pełnej równowagi, gdzie zarówno samopoczucie psychiczne, jak i zdrowie fizyczne pozwalają cieszyć się życiem i realizować się w każdym jego aspekcie. Składa się na to dbanie o swoją formę fizyczną oraz wprowadzenie do swojego życia zdrowych nawyków żywieniowych.

studia podyplomowe Kraków

Trener personalny musi się zatem doskonale znać na anatomii i fizjologii ciała człowieka oraz posiadać dogłębną wiedzę na temat treningów fizycznych, które umożliwiają zbudowanie odpowiedniej formy. Dochodzi do tego również znajomość zasad zdrowego odżywiania w tym suplementacji i dietetyki sportowej.  Trener czy coach musi być także odpowiednio przygotowany do pracy personalnej.

Podyplomowe studia Trener personalny oferują program zawierający kompletną wiedzę z tematyki fitness/wellness oraz trenerskiego know-how – w tym także podstaw promowania swoich usług w sieci i portalach społecznościowych. Kierunek jest przydatny zarówno dla osób działających już w branży, które chcą zyskać jeszcze większą wiedzę i praktykę, jak i dla wszystkich, którzy dopiero planują rozpocząć przygodę z treningiem personalnym.

Dodaj komentarz