Turystyczne wizytówki Polski

Polska to kraj pełen ciekawych miejsc i zabytków, zarówno pod względem krajobrazowym, jak i historycznym. W związku z powyższym wybierając się w podróż po jego terytorium, z całą pewnością odkryjemy, jak jest wyjątkowy.

Skupmy się jednak na miastach, o których możemy śmiało powiedzieć, że stanowią fundament turystycznej wizytówki Polski. Które to miasta? Odpowiedź jest prosta – Wieliczka, Warszawa oraz Malbork.

Wieliczka – co warto zwiedzić?

Wieliczka przede wszystkim kojarzona jest z kopalnią soli, jednak jak się okazuje kryje również wiele innych, wartych odwiedzenia miejsc. Jest to między innymi Zamek Żupny, Kościół Św. Sebastiana oraz Kościół Św. Klemensa. Ponadto warto również wybrać się na rynek w Wieliczce, aby móc podziwiać obraz w formacie 3D pt. „Solny Świat”.

turystyka

Warszawa – co warto zobaczyć?

Warszawa będąca stolicą Polski, ma turystom wiele do zaoferowania. Nie mniej jednak najważniejszymi zabytkami, które nie powinny umknąć naszej uwadze są niewątpliwie: Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie, Muzeum Powstania Warszawskiego, a także spacer po Starym Mieście. Ponadto ciekawym doświadczeniem dla spragnionych wiedzy, może okazać się również wizyta w popularnym Centrum Nauki Kopernik.

Malbork – co warto zobaczyć?

Malbork słynie głównie z XIV – wiecznego zamku krzyżackiego, w którym obecnie znajduje się muzeum średniowiecznych artefaktów, obrazów, a także kolekcji bursztynów. Oprócz zamku jednak warto odwiedzić również Bramę Garncarską oraz Mariacką, a także Ratusz Staromiejski.

Dodaj komentarz