Twój mózg potrzebuje wakacji

Nie da się żyć non stop na pełnych obrotach. Stres, praca, życie w ciągłym pędzie w sposób negatywny wpływają na nasz organizm. W tym także na nasz mózg. Dlatego pamiętać należy o tym, że także nasz mózg od czasu do czasu potrzebuje wakacji.

Mózg musi odpoczywać

Brak odpoczynku sprawia, że nasz organizm zaczyna zużywać zbyt dużo energii. To negatywnie wpływa na naszą efektywność. Jeśli zatem zapominamy o regularnym odpoczynku, w tym odpoczynku dla naszego umysłu sami działamy na niekorzyść własnego organizmu. To będzie miało negatywny wpływ zarówno na nasze życie zawodowe, jak i prywatne.

Wakacje na mózgu

Dlatego od czasu do czasu potrzebne nam są refleksyjne wakacje. Takie wakacje nie polegają jednak tylko na tym, że nic nie robimy. Warto, aby takie refleksyjne wakacje były aktywne co skutecznie przyczyni się do podniesienia naszej efektywności. Przykładem mogą być tu ćwiczenia jogi lub innych technik relaksacyjnych.

zmęczenie

Podział pracy

Nie da się żyć non stop na pełnych obrotach. Stres, praca, życie w ciągłym pędzie w sposób negatywny wpływają na nasz organizm. To co ma pozytywny wpływ na nasz mózg to praca zadaniowa. Jej zaletą jest przede wszystkim to, że nie wysilamy naszego umysłu non stop przez bardzo długi czas. Praca zadaniowa polega na wykonywaniu kilku określonych zadań. Pozwala to na ich efektywne podzielenie w czasie. Dzięki temu po wykonaniu kilku zadań nasz mózg ma czas na odpoczynek zanim przystąpi to realizacji kolejnych zadań.

Pamiętać zatem należy o tym, że nasz mózg musi odpoczywać tak samo jak nasze ciało. Zmęczenie ciała objawia się bólem, natomiast zmęczenie mózgu brakiem koncentracji i zmniejszeniem wydajności.

Dodaj komentarz