Wakacje w Split, czyli wszystko, co warto wiedzieć o noclegach

Wakacje w Split

Chorwacja – młoda republika usytuowana w południowej Europie ze stolicą mieszczącą w Zagrzebiu to wymarzone miejsce dla turystów, którzy pragną spędzić czas miło, przyjemnie, ciekawie i przede wszystkim niedrogo.

Ten piękny śródziemnomorski kraj posiada szereg malowniczych wysp, jak również ma do zaoferowania różnorodność pięknych, zabytkowych miasteczek. Z tego względu turystyka bezwarunkowo stanowi najsilniejszą gałąź chorwackiej gospodarki i pełni nadrzędną rolę w przynoszeniu dochodów mieszkańcom tego urokliwego państwa.

            Split posiada szeroką ofertę lokali, gdzie można spędzić swoje urlopowe noce. Znaleźć można tu szereg hoteli, noclegów czy domów gościnnych. W takim wypadku bez wątpienia każdy urlopowicz znajdzie tam dla siebie dach nad głową. Split oferuje dużą ilość apartamentów, w całkiem przyzwoitych cenach. Koszt za jedno łóżko waha się od 10 do 60 euro na dobę. W Split mieści się 47 hoteli, w tym 3 hotele pięciogwiazdkowe, 22 czterogwiazdkowe, 42 trzygwiazdkowe oraz 1 hotel dwugwiazdkowy, a także wiele hoteli o niższych standardach. Tak więc nie brakuje tu luksusowych kwater, co nie wyklucza jednak istnienia tych tańszych.

            Generalnie wszystkie hotele są bardzo dobrze wyposażone, a każdy z nich posiada kuchnię ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami. Wśród tych komfortowych hoteli cennik zaczyna się od około 110 euro, a kończy na ponad 190 euro. Tańsze noclegi mieszczą się w przedziale cenowym od 20 do 50 euro za noc. Wśród bogatej palety noclegów w Split można znaleźć różnorakie rodzaje zakwaterowania. W mieście znajdują się apartamenty w 24 hotelach, pokoje gościnne w 16 hotelach, 3 schroniska, 2 ośrodki wypoczynkowe oraz rezydencje w dwóch hotelach.

https://multimedio.pl/

            Wiemy już coś niecoś o zakwaterowaniu, ale co z dojazdem? Jeśli ktoś planuje podróż do tego magicznego miasta samochodem, nie ma większego problemu z dojazdem, gdyż trasę wypełnia sieć autostrad. Jednak w przypadku planowania podróży koleją, warto wiedzieć, że niestety Chorwacja nie posiada bezpośredniego połączenia z Polską. Z tego względu trzeba się liczyć z licznymi przesiadkami. Z Warszawy należy dojechać do chorwackiej stolicy z przesiadką w Budapeszcie. Wówczas mamy do wyboru dwie opcje dalszej podróży. Na wybrzeże w sezonie kursują pociągi do Rijeki. Inną możliwość stwarza podróż przez Zadar i Śibenik. Należy jednak pamiętać, że częstotliwość kursowania pociągów na tych trasach jest bardzo mała.

            W sezonie urlopowym chorwackie wybrzeże przeżywa prawdziwe oblężenie. W tym czasie ceny  hoteli i wszelkich usług oczywiście są znacznie wyższe. Wzdłuż wybrzeża Słońce świeci bardzo długo i niezwykle intensywnie, bo około 2600 godzin w ciągu roku. Jest to więc idealne miejsce nawet na posezonowy urlop. Mieści się tu wiele urokliwych miasteczek położonych w obrębie chorwackiej riwiery. Dalmacja bogata jest w wiele portów, ale szczególnie godnym polecenia jest duży port usytuowany nad Morzem Adriatyckim. Split to miasto mieszczące się na niewielkim półwyspie, charakteryzujące się bogactwem ofert turystycznych. Jest to przyjemne nadmorskie miasto wymarzone na wakacyjną sielankę. Warto tam oddać się błogiemu plażowaniu przy akompaniamencie szumu morza, podziwiając fale obijające się o brzeg bądź pooddychać świeżym powietrzem, spacerując po piaszczystych plażach.

            Split swoje turystyczne atuty poza nadmorską lokalizacją poszerza o liczne zabytki. Przebywając w tym mieście nie można zapomnieć o zwiedzeniu Pałacu i mauzoleum cesarza Dioklecjana, gotyckiego kościoła świętego Franciszka czy też licznych muzeów takich jak np. Muzeum archeologicznego, skarbca katedry czy Muzeum Historii Morskiej. Warto skorzystać z obszernej propozycji spędzania wolnego czasu, jaką proponuje nam chorwacki port, osiedlając się w jednym z wielu noclegów, które ma nam to miasteczko do zaoferowania.

Dodaj komentarz