Wyprawy rowerowe: jak się przygotować

Jazda na rowerze potrafi dawać wiele satysfakcji na każdym pokonywanym dystansie. W miarę jednak zdobywanego doświadczenia i przejeżdżanych kilometrów, apetyt zaczyna rosnąć do tego poziomu, aby wybrać się na nieco dłuższą wyprawę rowerową. Jak się jednak przygotować do bardziej ambitnej wycieczki niż tylko objazd dookoła miasta?

Co należy wiedzieć o wyposażeniu roweru

Kluczem do dobrze przeprowadzonej wycieczki rowerowej jest to, jakie akcesoria ze sobą się zabierze. Nie tylko jednak takie, które wpływają na bezpieczeństwo ale również na to, jak wygodna będzie cała wyprawa.
Gdy myśli się o dobrym wyposażeniu roweru ma się na myśli przede wszystkim to, aby znalazła się w nim apteczka, prowiant i takie akcesoria jak kask, odblaski, czy też rękawiczki na dłonie.
Wiele osób zapomina jednak o takim aspekcie, jak możliwość załamania pogody. Na taką ewentualność dobrze jest mieć ze sobą przede wszystkim sakwy na rower, w których powinny się znaleźć ubrania na zmianę. Jazda w przemoczonych ciuchach może być nie tylko mało przyjemna ale również doprowadzić bardzo szybko do przeziębienia.

wyprawy rowerowe

Co jeszcze wpływa na bezpieczeństwo?

Apteczka to nie wszystko jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Myśląc kilka kroków na przód podczas organizowania wycieczki rowerowej, należy pamiętać o możliwych uszkodzeniach roweru. Warto z tego powodu posiadać podstawowe akcesoria do serwisowania swojego pojazdu. Wśród takich rzeczy z pewnością nie powinno zabraknąć podstawowego zestawu kluczy oraz zestawu naprawczego do kół i oczywiście pompki do opon.

Dodaj komentarz