Zadar – co warto wiedzieć o noclegach?

Zadar – co warto wiedzieć o noclegach

Chorwacja, a właściwie Republika Chorwacji ze stolicą w Zagrzebiu to państwo na południu Europy, które od lat gromadzi rzesze turystów. Wśród regionów bezprecedensowo prym pod względem atrakcyjności turystycznej prowadzi nadmorska kraina – Dalmacja.

Znajduje się tam wiele atrakcyjnych kurortów. Poszukując miejsca do rekreacji i wypoczynku warto zahaczyć o Zadar – miasteczko znajdujące się nad wodami Adriatyku. Jest to centrum kulturalne oraz gospodarcze północnej części regionu. Ponadto Zadar jest także piątym co do powierzchni miastem w państwie.

Przed wyjazdem dobrze jest się zorientować w ofercie noclegowej danego miasta. Zadar jest miejscowością turystyczną, a więc zakwaterowania tam nie brakuje. W zależności od tego czy jesteśmy zainteresowani tańszą noclegownią czy też preferujemy luksusy, rozpościera się przed nami dość szeroka propozycja spędzenia urlopowych nocy w Zadarze. Mamy do dyspozycji apartamenty w 10 hotelach, które oferują nam pokoje gościnne, a ponadto w tym samym miejscu można znaleźć rezydencje. Dla zmotoryzowanych w Zadarze znajduje się motel. Dla tych bardziej wymagających klientów, którzy nie zamierzają oszczędzać na noclegu, Zadar proponuje 6 hoteli czterogwiazdkowych. Turystom o ciut szczuplejszych portfelach miasto proponuje aż 18 kwater o trzech gwiazdkach. Z kolei ci, którzy wolą hotele o jeszcze niższych standardach, mogą się zakwaterować w dwugwiazdkowym lokum, bądź sieci całkiem tanich hotelików.

Ile kosztują poszczególne noclegi? 33 – 50 euro to cena, którą normalnie trzeba zapłacić za trzygwiazdkowe lokum. W tej cenie niekiedy zdarzają się promocje na nocleg w czterogwiazdkowych hotelach. Z reguły jednak hotele o czterech gwiazdkach kosztują od 50 do 150 zł. Jak widać różnica cenowa jest więc znaczna. Generalnie cena za pokój nie przekracza 150 euro, jeżeli nie chcemy wynająć pokoju rodzinnego, którego cena waha się od 150 do 225 zł. Z propozycją noclegu rodzinnego wyszedł jedynie jeden hotel.

znacznik.info

Wszystkie hotele posiadają bardzo dobre wyposażenie. W większości z nich mamy dostęp do bezpośredniego połączenia z Internetem. Również przeważająca część ma wytyczone specjalne pokoje dla niepalących. Jednak udogodnienia dla niepełnosprawnych są zamontowane jedynie w pięciu hotelach. Z Centrum fitness możemy skorzystać również w pięciu kwaterach, natomiast popływać w krytym basenie można w trzech z nich.

Zadar jest miastem turystycznym, w którym ta gałąź gospodarki rozwijała się od ponad stu lat. Warto zobaczyć Muzeum Archeologiczne, obejmujące w swych zasobach eksponaty ze starożytności i średniowiecza. Do najciekawszych zabytków zaliczyć można starożytne forum i pozostałości po zabudowaniach rzymskich. Liczne kościoły, klasztory i historyczne katedry również stanowią niebanalną atrakcję tego miasta.

Jak więc widać oferta turystyczna w Zadarze jest dość ciekawa, a Dalmacja przepiękna. Warto więc zaplanować urlop już wcześniej, wybierając odpowiednie dla swoich potrzeb i predyspozycji finansowych zakwaterowanie i odwiedzić to urocze miasteczko.

Dodaj komentarz