Zalety budowy z keramzytu

Kiedy zależy nam na szybkiej budowie np. domu, zastanawiamy się, po jakie materiały powinniśmy sięgnąć, aby maksymalnie usprawnić i przyspieszyć cały proces budowy. Dziś rynek budowany oferuje nam wiele innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym, nawet te zaawansowane budowle tworzone są zdecydowanie szybciej niż jeszcze dekadę temu.

Szybka budowa z keramzytu

Szybka budowa domu czy innego budynku ta taka, która na pewno nie będzie się ciągnęła latami. Jednak w żadnym wypadku nie możemy rezygnować z jakości na rzecz czasu. W końcu każda instalacja (np. instalacja elektryczna) czy izolacja termiczna wymaga czasu, by w przyszłości spełniała swoje funkcje.

budowa

Zalety budowy z keramzytu

Szybka budowa często kojarzona jest z keramzytem. Zaletą stosowania tego specyficznego materiału (będącego mieszanką keramzytu, cementu i piasku) jest to, że wykazuje on doskonałe parametry izolacyjne, a oprócz tego jest też odporny na ogień i działanie różnego rodzaju czynników biologicznych. Uniemożliwia on rozwój np. pleśni, grzybów i mikroorganizmów, jest też odporny na owady oraz gryzonie. Nie groźna mu też nieszczelna instalacja elektryczna, ponieważ keramzyt wykazuje bardzo dużą odporność ogniową.

To też doskonały materiał, wykazujący działanie takie jak izolacja termiczna. Keramzyt sprawdza się o niebo lepiej niż tradycyjna izolacja ze styropianu. Ponadto materiał ten wykazuje także wysoką dźwiękoszczelność, gdzie ściana o grubości ok. 15 cm, ma wskaźnik izolacyjności akustycznej na poziomie około 46-73 dB.

Dodaj komentarz