Zastanawiasz się, co będziesz robić na emeryturze? Zostań przedsiębiorcą!

Zastanawiasz się, co będziesz robić na emeryturze? Zostań przedsiębiorcą!

Aktywizacja osób dojrzałych przybiera różne formy. Coraz częściej można spotkać się z tym, że osoby takie nawet po osiągnięciu odpowiedniego wieku i uzyskaniu prawa do emerytury postanawiają kontynuować swoją pracę zawodową. I idzie im to doskonale. Czemu więc nie miałyby zamiast tego zająć się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej?

Emerytura inna niż kiedyś

Nie da się zaprzeczyć faktom. Ludzie, a więc całe społeczeństwo, żyją i funkcjonują obecnie zupełnie inaczej niż jeszcze 20-30 lat temu. Żyjemy coraz dłużej i coraz dłużej też zachowujemy doskonałą sprawność fizyczną oraz intelektualną. Zamiast więc tracić bezproduktywnie czas na emeryturze, coraz częściej pragniemy wydłużyć własną karierę, dzielić się z innymi zyskaną wiedzą i niebagatelnymi umiejętnościami. Jednak praca zawodowa wykonywana na podstawie umowy o pracę wcale nie jest jedyną możliwością. Właśnie teraz, kiedy dysponujesz tak ogromnym bagażem doświadczenia, możesz wykorzystać je do stworzenia czegoś, o czym zawsze myślałeś, a na co nigdy wcześniej nie było czasu – o założeniu własnej firmy.

Zostań przedsiębiorcą

Własny biznes w najprostszym wydaniu

Jeśli nabyłeś prawa do emerytury z ZUS, możesz założyć własną działalność gospodarczą bez obaw o to, że w jakikolwiek sposób będzie to ze sobą kolidować. Możesz spokojnie pobierać należne Ci świadczenia, ponieważ obowiązek przerwania aktywności zawodowej w takiej sytuacji obowiązuje jedynie osoby zatrudnione na umowę o pracę. Nie musisz też obawiać się o to, że nawet bardzo wysokie dochody w jakikolwiek sposób wpłyną na wysokość Twojej emerytury. Nie obowiązuje Cię żaden limit przychodu, więc możesz śmiało skupić się na zarabianiu pieniędzy. Co więcej, jako emeryt będziesz miał zwyczajnie łatwiej! Mając prawo do powszechnej emerytury i prowadząc własną firmę, możesz ograniczyć się od opłacania jedynie składki zdrowotnej, a i tę nie w każdym przypadku trzeba uiszczać.

Oczywiście, założenie własnej firmy często wymaga sporych środków finansowych, jednak tu z pomocą przychodzi m. in. szeroka oferta pożyczek unijnych. Te właśnie pożyczki, poręczenia lub wejścia kapitałowe stanowią bardzo ciekawą formę wsparcia początkujących przedsiębiorców – niezależnie od ich wieku.

Dodaj komentarz