Jak urządzać pokoje młodzieżowe na poddaszu?

młodzieżowy pokój dla dziecka

Mieszkanie ze zbuntowanym nastolatkiem to nie lada wyzwanie. Szalejące hormony, huśtawka nastrojów oraz chęć manifestacji swojej indywidualności to tylko niektóre aspekty codziennego życia z nastolatkiem. Młody człowiek powinien mieć swój własny kąt, który będzie dla niego azylem oraz bezpieczną przystanią, dlatego podczas jego urządzania trzeba dobrze się zastanowić. Ciekawym pomysłem jest zagospodarowanie pokoju na poddaszu, który będzie miejscem intymnym i zapewni odpowiedni poziom prywatności dorastającemu człowiekowi.

Poddasze nie zawsze trudne do aranżacji

Pokoje młodzieżowe umiejscowione na poddaszu kojarzą się z małą funkcjonalnością oraz trudno ustawnym rozmieszczeniem. Niski strop oraz spadzisty dach sprawiają, że trudno jest zagospodarować przestrzeń, aby była ergonomiczna i modnie zaaranżowana. Wbrew pozorom umeblowanie poddasza nie musi być wcale tak bardzo skomplikowane, wystarczy tylko umiejętnie dobrać meble młodzieżowe dopasowane do parametrów konkretnego pomieszczenia. Przed rozpoczęciem kompletowania wyposażenia, warto dobrze zastanowić się w jakim stylu chcemy wykończyć pokój młodzieżowy oraz jakie meble będą idealnie dopasowane do wnętrza. Pomocny będzie darmowy projekt pokoju dla dziecka, w którym doświadczony projektant będzie mógł zaproponować ciekawe i funkcjonalne rozwiązania aranżacyjne, zgodne z zainteresowaniami nastolatka. Dużo łatwiej będzie wyposażyć pokój wzorując się na przygotowanym projekcie, niż samemu od podstaw kompletować wyposażenie, nie mając zmysłu kreatywności.

młodzieżowy pokój dla dziecka

Funkcjonalne pokoje młodzieżowe

W urządzaniu pokoju dla dziecka, ważne jest wdrożenie funkcjonalnych rozwiązań. Poddasze to specyficzne pomieszczenie, wymagające podjęcia zdecydowanych kroków aranżacyjnych. Producenci mebli stale prześcigają się w praktycznych pomysłach, które mogą wykorzystać w swoich projektach. Taki zmysł funkcjonalności można zauważyć w szafach przeznaczonych specjalnie do aranżacji poddasza, które mimo zgrabnych kształtów są bardzo pojemne. Również ciekawą propozycję może stanowić łózko, które pełni jednocześnie funkcję sofy, nie zajmując i tak ograniczonej ilości miejsca w pokoju. Darmowy projekt pokoju dla dziecka musi uwzględniać również walory estetyczne, a nie wprowadzać tylko praktyczne rozwiązania. Pokoje młodzieżowe muszą oddawać swój indywidualny charakter, podkreślając zainteresowania nastolatka.

Należy również zwrócić uwagę na kolorystykę – z pewnością inaczej będą wyglądały meble młodzieżowe nastolatka zafascynowanego piłką nożną, a inaczej dziewczyny zainteresowanej modą i makijażem. Aranżując młodzieżowy pokój dla dziecka, warto od razu decydować się na komplet mebli z tej samej kolekcji, aby wyposażenie tworzyło spójną całość i było wykończone w jednym stylu. Na sam koniec warto dobrać pasujące dodatki, które podkreślą indywidualny charakter wnętrza.

Pokoje młodzieżowe nie muszą kojarzyć się z bałaganem i pomieszanym stylem. Poddasze, mimo że jest pomieszczeniem dość problematycznym w aranżacji, stwarza wiele możliwości, a kluczem do sukcesu są odpowiednio dobrane meble młodzieżowe.

Dodaj komentarz